Pensylwania

poleć serwis drukuj
Do duchowej stolicy...

Wspomnienie Św. Krzysztofa w Amerykańskiej Częstochowie

07-31-2017

W niedzielę 23 lipca w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown obchodzone było wspomnienie św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców i podróżujących. Z tej okazji ojcowie paulini przez cały dzień święcili samochody oraz inne pojazdy i udzielali błogosławieństwa kierowcom. W tym szczególnym dniu do Amerykańskiej Częstochowy dotarło również wiele grup pielgrzymkowych na motocyklach i na rowerach.

Na motocyklach

Najdłuższy staż spośród grup pielgrzymujących do Amerykańskiej Częstochowy z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa ma pielgrzymka motocyklowa z Chicago, która odbyła się już po raz jedenasty, w tym roku pod hasłem: „Jestem. Pamiętam. Czuwam – 300-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej”. Pielgrzymka była złożona z 5 grup i wzięło w niej udział ponad 50 motocyklistów. Oprócz pielgrzymów z Chicago na motocyklach przybyła także Polonia mieszkająca w innych stanach USA. Po raz czwarty do sanktuarium Doylestown zawitała grupa motocyklistów z Manville, New Jersey. Jak co roku przybyli także zmotoryzowani członkowie Riding Club Husaria z New Jersey, zrzeszającego motocyklistów z różnych stanów. Klub ten organizuje pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy każdego roku, od samego początku istnienia, czyli od 2009 r. W tym roku przybyli w grupie liczącej 30 motocyklistów.

… i na rowerach

Tego dnia nie zabrakło także pielgrzymów, którzy do Amerykańskiej Częstochowy przyjechali na rowerach. Już po raz dziewiąty przybyła grupa cyklistów „Mocni w wierze na rowerze” z Manville, New Jersey, złożona z ponad 30 pielgrzymów i wolontariuszy. Grupa ta wyruszyła z parafii redemptorystów Chrystusa Odkupiciela. Hasłem tegorocznej pielgrzymki rowerowej z Manville były słowa: „Droga przez serce. Przymierze serc Jezusa, Maryi, naszych”. Do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej dotarła także II Międzystanowa Pielgrzymka Rowerowa, która rozpoczęła się już 21 lipca. Uczestnicy tej pielgrzymki wyruszali z kilku miejsc: Stamford, Connecticut, Brooklyn, Nowy Jork i Rochelle Park, New Jersey. Poszczególne grupy spotkały się w wyznaczonych miejscach i razem przybyły do sanktuarium. Pielgrzymka ta liczyła razem z wolontariuszami ponad 90 osób. Po raz drugi także do Amerykańskiej Częstochowy przybyła pielgrzymka rowerowa z Sanktuarium Jana Pawła II i parafii Matki Bożej Różańcowej z Passaic, New Jersey. Uczestniczyło w niej 12 pielgrzymów oraz przewodnik grupy – ks. Stefan Las i kleryk Krzysztof.

Wspólna modlitwa

Wszystkie grupy pielgrzymkowe wzięły udział w uroczystej Eucharystii o godz. 12:30, której przewodniczył o. Bartłomiej Marciniak. Po mszy świętej odbyło się poświęcenie wszystkich pojazdów: samochodów, motocykli oraz rowerów. Wizytę w duchowej stolicy Polonii wszystkie grupy zakończyły wspólną modlitwą w najstarszej, drewnianej kaplicy Matki Bożej znajdującej się na cmentarzu.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,749.html

wróć

Fotorelacje

Zabawa andrzejkowa w Worcester

W klubie PNI w Worcester w sobotę 18 listopada odbyła się doroczna zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Worcester. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na działalność placówki. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
11-25-2017
Andrzejki w Klubie Polonez
11-25-2017
Zabawa andrzejkowa w Klubie Polonia, Inc.
11-25-2017
Andrzejki w Polskim Domu Narodowym w Enfield
11-25-2017
Andrzejki w Parafii MB Częstochowskiej w Harrison
11-25-2017
Zabawa jesienna PSD im. Karola Wojtyły w Linden
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com