Pensylwania

poleć serwis drukuj
Do duchowej stolicy...

Wspomnienie Św. Krzysztofa w Amerykańskiej Częstochowie

07-31-2017

W niedzielę 23 lipca w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown obchodzone było wspomnienie św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców i podróżujących. Z tej okazji ojcowie paulini przez cały dzień święcili samochody oraz inne pojazdy i udzielali błogosławieństwa kierowcom. W tym szczególnym dniu do Amerykańskiej Częstochowy dotarło również wiele grup pielgrzymkowych na motocyklach i na rowerach.

Na motocyklach

Najdłuższy staż spośród grup pielgrzymujących do Amerykańskiej Częstochowy z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa ma pielgrzymka motocyklowa z Chicago, która odbyła się już po raz jedenasty, w tym roku pod hasłem: „Jestem. Pamiętam. Czuwam – 300-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej”. Pielgrzymka była złożona z 5 grup i wzięło w niej udział ponad 50 motocyklistów. Oprócz pielgrzymów z Chicago na motocyklach przybyła także Polonia mieszkająca w innych stanach USA. Po raz czwarty do sanktuarium Doylestown zawitała grupa motocyklistów z Manville, New Jersey. Jak co roku przybyli także zmotoryzowani członkowie Riding Club Husaria z New Jersey, zrzeszającego motocyklistów z różnych stanów. Klub ten organizuje pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy każdego roku, od samego początku istnienia, czyli od 2009 r. W tym roku przybyli w grupie liczącej 30 motocyklistów.

… i na rowerach

Tego dnia nie zabrakło także pielgrzymów, którzy do Amerykańskiej Częstochowy przyjechali na rowerach. Już po raz dziewiąty przybyła grupa cyklistów „Mocni w wierze na rowerze” z Manville, New Jersey, złożona z ponad 30 pielgrzymów i wolontariuszy. Grupa ta wyruszyła z parafii redemptorystów Chrystusa Odkupiciela. Hasłem tegorocznej pielgrzymki rowerowej z Manville były słowa: „Droga przez serce. Przymierze serc Jezusa, Maryi, naszych”. Do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej dotarła także II Międzystanowa Pielgrzymka Rowerowa, która rozpoczęła się już 21 lipca. Uczestnicy tej pielgrzymki wyruszali z kilku miejsc: Stamford, Connecticut, Brooklyn, Nowy Jork i Rochelle Park, New Jersey. Poszczególne grupy spotkały się w wyznaczonych miejscach i razem przybyły do sanktuarium. Pielgrzymka ta liczyła razem z wolontariuszami ponad 90 osób. Po raz drugi także do Amerykańskiej Częstochowy przybyła pielgrzymka rowerowa z Sanktuarium Jana Pawła II i parafii Matki Bożej Różańcowej z Passaic, New Jersey. Uczestniczyło w niej 12 pielgrzymów oraz przewodnik grupy – ks. Stefan Las i kleryk Krzysztof.

Wspólna modlitwa

Wszystkie grupy pielgrzymkowe wzięły udział w uroczystej Eucharystii o godz. 12:30, której przewodniczył o. Bartłomiej Marciniak. Po mszy świętej odbyło się poświęcenie wszystkich pojazdów: samochodów, motocykli oraz rowerów. Wizytę w duchowej stolicy Polonii wszystkie grupy zakończyły wspólną modlitwą w najstarszej, drewnianej kaplicy Matki Bożej znajdującej się na cmentarzu.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,749.html

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com