Pensylwania

poleć serwis drukuj
Grzegorz Pielak (w...

Grzegorz Pielak gościem 176. Salonu Artystycznego w Druch Studio Gallery w Trenton

08-30-2018

18 sierpnia 2018 r. – wyjątkowo w czasie lata – urządzony został 176. Salon Artystyczny w Druch Studio Gallery w Trenton, NJ. Tym razem gospodarz placówki Ryszard Druch przedstawił swoim gościom Grzegorza Pielaka, nauczyciela-metodyka oraz podróżnika z Opola.

Opolanin opowiadał o swoich wielu wyprawach do Gruzji i zaprezentował pokaz slajdów i filmów pt. „Gruzja moja miłość”, obrazujących historię oraz dawne i obecne obyczaje panujące w tym kraju. Przypomniał również kilka gruzińskich miejsc związanych z Polakami i z Polską. Najbardziej egzotycznym filmem był zapis wideo z dorocznego meczu... rugby, który to zwyczaj kultywowany jest od XII wieku. Jak się okazuje ta sportowa rywalizacja gromadzi zawsze nie tylko sporo widzów, ale i potrafi kończyć się okaleczeniami, kontuzjami, a nawet śmiertelnymi przypadkami wśród uczestnikami tych siłowych zmagań.

W drugiej części spotkania Grzegorz Pielak opowiadał o reformie oświaty w Polsce oraz aktualnych problemach i osiągnięciach polskiej oświaty.

Warto też dodać, że Grzegorz Pielak od sześciu lat organizuje Ryszardowi Druchowi cykle warsztatów karykatury dla uczniów i nauczycieli opolskich szkół.

Rd

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com