Pensylwania

poleć serwis drukuj

6. piknik motocyklowy na Polance Weteranów w Bensalem

08-30-2018

Co roku piknik...
Fot. Tomasz Cieślik
Fot. Tomasz Cieślik
Fot. Tomasz Cieślik
Fot. Tomasz Cieślik
Fot. Tomasz Cieślik
Wojciecha Galadyka...
Fot. arta Tarnowska
Na Polance...

19 sierpnia 2018 roku na Polance Weteranów w Bensalem, PA zagrzmiał warkot motocyklowych silników. Nie był to przypadek, a 6. doroczny piknik organizowany przez polski klub motocyklowy Polish Legion RC.

Klub motocyklowy Polish Legion powstał w roku 2011 i zrzesza motocyklistów z Pensylwanii i New Jersey, którzy z sierpniowego pikniku uczynili swoją tradycję, i tak od 6 lat organizują cieszący się powodzeniem event.

Piknik motocyklistów przyciąga niepowtarzalną atmosferą – rockowym brzmieniem i pasującym do niego rykiem motorów. Prócz tego organizatorzy, na czele z Szymonem Moskalem – prezesem klubu Polish Legion, dbają o zapewnienie gościom atrakcji. W tym roku była to jazda konna dla najmłodszych, aukcje i loterie, z których dochód przeznaczony został na cele charytatywne.

Wolontariusze z fundacji Polonia for Kids prowadzili też zbiórką na operację serca w USA 3-letniej Oliwki Dąbrowskiej z Wrocławia. Zbiórka okazała się ogromnym sukcesem – udało się zgromadzić 3,000 dolarów!

Żadna polonijna zabawa nie ma prawa odbyć się bez pysznego polskiego jedzenia i napojów. Największe wrażenie w tegorocznym menu zrobiły dwa pieczone prosiaki.

Piknik odbył się w rytmie rocka. Na scenie wystąpiły zespoły jak „Kwadrat”, „PowerBlus” i „Kran”. Ten sam muzyczny skład spisał się podczas zeszłorocznej edycji motocyklowego pikniku. Zespół „Kwadrat” serwuje największe przeboje polskiego rocka z lat 80. i 90. „Kran” wykonując utwory „Dżemu” działa na publikę jak „Wehikuł czasu”, a „PowerBlus” serwuje swoje autorskie muzyczne kawałki.

Na pikniku nie zabrakło Polonii z okolic Filadelfii, Trenton i gości z polskich motocyklowych klubów z okolic Nowego Jorku – Husarii RC i Iron Slavs MC.

Piknik motocyklowy organizowany przez Polish Legion ze względu na duże zainteresowanie przybrał formę imprezy cyklicznej. Już trwają prace nad 7. edycją, która zaplanowana jest na drugą połowę sierpnia 2019 roku. Szymon Moskal zaprasza na imprezę także amerykańskich przyjaciół motocyklistów, a ci co roku z przyjemnością korzystają z zaproszenia.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com