Pensylwania

poleć serwis drukuj

6. piknik motocyklowy na Polance Weteranów w Bensalem

08-30-2018

Co roku piknik...
Fot. Tomasz Cieślik
Fot. Tomasz Cieślik
Fot. Tomasz Cieślik
Fot. Tomasz Cieślik
Fot. Tomasz Cieślik
Wojciecha Galadyka...
Fot. arta Tarnowska
Na Polance...

19 sierpnia 2018 roku na Polance Weteranów w Bensalem, PA zagrzmiał warkot motocyklowych silników. Nie był to przypadek, a 6. doroczny piknik organizowany przez polski klub motocyklowy Polish Legion RC.

Klub motocyklowy Polish Legion powstał w roku 2011 i zrzesza motocyklistów z Pensylwanii i New Jersey, którzy z sierpniowego pikniku uczynili swoją tradycję, i tak od 6 lat organizują cieszący się powodzeniem event.

Piknik motocyklistów przyciąga niepowtarzalną atmosferą – rockowym brzmieniem i pasującym do niego rykiem motorów. Prócz tego organizatorzy, na czele z Szymonem Moskalem – prezesem klubu Polish Legion, dbają o zapewnienie gościom atrakcji. W tym roku była to jazda konna dla najmłodszych, aukcje i loterie, z których dochód przeznaczony został na cele charytatywne.

Wolontariusze z fundacji Polonia for Kids prowadzili też zbiórką na operację serca w USA 3-letniej Oliwki Dąbrowskiej z Wrocławia. Zbiórka okazała się ogromnym sukcesem – udało się zgromadzić 3,000 dolarów!

Żadna polonijna zabawa nie ma prawa odbyć się bez pysznego polskiego jedzenia i napojów. Największe wrażenie w tegorocznym menu zrobiły dwa pieczone prosiaki.

Piknik odbył się w rytmie rocka. Na scenie wystąpiły zespoły jak „Kwadrat”, „PowerBlus” i „Kran”. Ten sam muzyczny skład spisał się podczas zeszłorocznej edycji motocyklowego pikniku. Zespół „Kwadrat” serwuje największe przeboje polskiego rocka z lat 80. i 90. „Kran” wykonując utwory „Dżemu” działa na publikę jak „Wehikuł czasu”, a „PowerBlus” serwuje swoje autorskie muzyczne kawałki.

Na pikniku nie zabrakło Polonii z okolic Filadelfii, Trenton i gości z polskich motocyklowych klubów z okolic Nowego Jorku – Husarii RC i Iron Slavs MC.

Piknik motocyklowy organizowany przez Polish Legion ze względu na duże zainteresowanie przybrał formę imprezy cyklicznej. Już trwają prace nad 7. edycją, która zaplanowana jest na drugą połowę sierpnia 2019 roku. Szymon Moskal zaprasza na imprezę także amerykańskich przyjaciół motocyklistów, a ci co roku z przyjemnością korzystają z zaproszenia.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-23-2019
Doroczny, kilkudniowy festiwal w Manville
07-25-2019
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge
07-27-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-27-2019
Zabawa letnia w Haller Post # 111
07-28-2019
6. doroczny Polski Piknik w Clinton w Turner Hall Pavilion
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com