Pensylwania

poleć serwis drukuj
Wierni wzięli...

Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej w Amerykańskiej Częstochowie

10-11-2018

Już od wielu lat w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w sposób szczególnie uroczysty obchodzone jest wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, które w liturgii przypada na dzień 7 października.

Nabożeństwo to w Amerykańskiej Częstochowie zostało przed laty rozpropagowane przez śp. o. Mariana Załęckiego, OSPPE. Do dzisiaj wierni różnych narodowości przybywają, aby oddać cześć Matce Bożej, modląc się różańcem. W tym roku modlitwa w Duchowej Stolicy Polonii była wpisana w inicjatywę „Różaniec od wybrzeża do wybrzeża w USA”. Celem tej akcji miała być obrona osoby ludzkiej i jej fundamentalnych wartości – życia, małżeństwa, rodziny i wolności religijnej, troska o uzdrowienie narodów i dążenie do świętości. Podobne akcje modlitewne miały już miejsce w Polsce („Różaniec do Granic”), Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii oraz w wielu innych państwach.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się niedzielną mszą świętą o godz. 18:30, której przewodniczył o. Krzysztof Drybka OSPPE, przeor Amerykańskiej Częstochowy. Po niej nastąpiło nabożeństwo różańcowe, poprowadzone przez o. Józefa Olczaka OSPPE, byłego prowincjała, a obecnie paulina posługującego w parafii św. Józefa w Rockville, CT. W czasie nabożeństwa wierni odmawiali cztery części różańca świętego w wielu różnych językach, takich jak: polski, angielski, hiszpański, francuski, włoski, wietnamski, filipiński, niemiecki, łaciński oraz w innych. Różaniec odmawiany był zarówno w kościele, przed ikoną Matki Bożej Częstochowskiej oraz figurą fatimską, a także w czasie procesji po ogrodzie różańcowym oraz wokół Sanktuarium.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com