Pensylwania

poleć serwis drukuj
W modlitewnym...

Rekolekcje zakonne paulinów

10-18-2018

Ojcowie i bracia paulini posługują na terenie Stanów Zjednoczonych w wielu różnych miejscach, przede wszystkim w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown (Amerykańska Częstochowa) oraz w innych parafiach i klasztorach. Każdego roku paulini przeżywają swoje rekolekcje zakonne. Jest to czas, kiedy mogą oderwać się od swoich obowiązków duszpasterskich i odnowić swoją relację z Jezusem Chrystusem oraz powrócić do korzeni swojego zakonnego powołania.

W tym roku paulińskie rekolekcje zakonne odbyły się w klasztorze w Doylestown w dniach 8-13 października. Uczestniczyło w nich 16 kapłanów i braci zakonnych, w tym także dwóch kapłanów spoza Zakonu. Zakonnicy przybyli z różnych parafii i klasztorów, gdzie na co dzień posługują: Doylestown (Pensylwania), Harwood Heights (Illinois), Summerfield (Floryda), Yonkers (Nowy Jork), Kittaning (Pensylwania), Buffalo (Nowy Jork) i Rockville (Connecticut). Tegoroczne nauki wygłosił o. Maksymilian Stępień, paulin, duszpasterz z parafii św. Antoniego i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej we Wrocławiu, zwanej „Małą Jasną Górą”. O. Maksymilian posługuje także jako egzorcysta w archidiecezji wrocławskiej. W czasie tego tygodnia ojciec rekolekcjonista poruszał fundamentalne tematy życia zakonnego i kapłańskiego, zachęcając uczestników do głębszego życia modlitwą, relacji z Chrystusem oraz przede wszystkim dawania świadectwa wiary w posługach duszpasterskich, pełnionych na co dzień. O. Maksymilian poprowadził także kolejną turę rekolekcji dla pozostałych paulinów Prowincji Amerykańskiej, w klasztorze św. Pawła Pierwszego Pustelnika w Kittaning, PA (w dniach 22-27 października).

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com