Pensylwania

poleć serwis drukuj
books Oddać można książki...

Dom Polski w Filadelfii prowadzi zbiórkę polskich książek

08-02-2017

Dom Polski w Filadelfii powstał w 1900 roku. Pierwotnie organizacja funkcjonowała jako Stowarzyszenie Biblioteki Polskiej w Filadelfii. Z biegiem czasu, wraz z rozszerzeniem działalności, zmieniła się nazwa, jednak utrzymanie biblioteki przy Domu Polskim nadal należy do priorytetów tej organizacji.

Obecnie w księgozbiorze Polskiego Domu znajdują się zarówno woluminy z XIX wieku, jak i najnowsze pozycje wydawnicze. W zeszłym roku ruszył Program Odnowy Biblioteki, mający na celu zwiększenie zasobów. Cel ten realizowany jest zarówno w drodze zbiórek funduszy na zakup kolejnych pozycji, jak i zbiórek samych książek. Akcja „Nowe życie książki” ma zachęcić do tego, by ofiarować niepotrzebne lub przeczytane już tomy na rzecz Polskiego Domu, wzbogacając w ten sposób jego kolekcję. Oddać można książki napisane w języku polskim, jak również w języku angielskim, o ile poruszane są w nich kwestie związane z Polską lub Polakami. Polski Dom chętnie przyjmie też książki autorstwa polskich lub polsko-amerykańskich autorów. Mogą to być zarówno pozycje popularno-naukowe, jak i literatura piękna.

Książki te znajdą u nas nowy dom i zostaną dodane do naszej kolekcji – zapewniają organizatorzy akcji, zachęcając do oddania niepotrzebnych, przeczytanych (lub nieprzeczytanych) i kurzących się na półkach książek, aby mogły posłużyć komuś innemu. Osoby zainteresowane oddaniem książek proszone są o kontakt z panem Andrzejem Wiśniewskim – tel. 215-906-0783 lub e-mail:

abc

wróć

Fotorelacje

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

W niedzielę 1 lipca odbyła się XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy. Pielgrzymka każdego roku gromadzi słuchaczy i sympatyków Radia Maryja za oceanem – w USA i Kanadzie. Tegorocznemu modlitewnemu spotkaniu w Doylestown, PA towarzyszyło hasło: „Polska miłością wskrzeszona”. Nawiązywało ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com