Pensylwania

poleć serwis drukuj
Jedną z atrakcji...

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Szkole Polskiej im. Jana Pawła II w East Stroudsburg

10-27-2018

W sobotę, 20 października, Szkoła Polska im. Jana Pawła II w East Stroudsburg czwarty rok z rzędu celebrowała Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Z tej okazji w ciągu całego dnia odbywały się liczne konkursy, warsztaty, a także występy artystyczne.

Szkołę odwiedzili też wyjątkowi goście, m.in. Marzena Fernandes i Jolanta Kwiatkowski z oddziałów PSFCU w Clifton, NJ i Stroudsburg, PA, Aneta Pieróg-Sudoł, która poprowadziła warsztaty językowe, prezentując dzieciom swoją rodzimą, orawską gwarę, oraz Iwona Jaroszuk, która najpierw w ramach akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” spędziła czas z najmłodszymi dziećmi na lekturze, a potem poprowadziła warsztaty kulinarne, pokazując dzieciom, jak lepić pierogi.

W bogatym programie artystycznym znalazły się nawiązania do 40. rocznicy wyboru papieża – Polaka, patrona szkoły. Polskie tradycje ludowe zaprezentował szkolny zespół góralski pod przewodnictwem Angeliki Bienias-Mazur, a uczniowie kl. VI zaśpiewali hymn dwujęzyczności – „Trzy słowa”. Przedstawiono również laureatów międzynarodowego konkursu fotograficznego „Polska w obiektywie dziecka polonijnego”, organizowanego przez Forum Polskich Szkół w Holandii. Nagrodę publiczności w tym roku zdobyła Daria Bernatowicz, a jednym z laureatów został Gabriel Bajek.

Nie zapomniano również o nauczycielach, którym z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono kwiaty oraz wyróżnienia i dyplomy.

opr. JLS


Zapraszamy do lektury wywiadu z dyrektor Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II w East Stroudsburg Hanną Czuma na: www.pa.bialyorzel24.com/pensylwania/art,124,dwujezycznosc-to-skarb.html

Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1000.html

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com