Pensylwania

poleć serwis drukuj
Jedną z atrakcji...

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Szkole Polskiej im. Jana Pawła II w East Stroudsburg

10-27-2018

W sobotę, 20 października, Szkoła Polska im. Jana Pawła II w East Stroudsburg czwarty rok z rzędu celebrowała Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Z tej okazji w ciągu całego dnia odbywały się liczne konkursy, warsztaty, a także występy artystyczne.

Szkołę odwiedzili też wyjątkowi goście, m.in. Marzena Fernandes i Jolanta Kwiatkowski z oddziałów PSFCU w Clifton, NJ i Stroudsburg, PA, Aneta Pieróg-Sudoł, która poprowadziła warsztaty językowe, prezentując dzieciom swoją rodzimą, orawską gwarę, oraz Iwona Jaroszuk, która najpierw w ramach akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” spędziła czas z najmłodszymi dziećmi na lekturze, a potem poprowadziła warsztaty kulinarne, pokazując dzieciom, jak lepić pierogi.

W bogatym programie artystycznym znalazły się nawiązania do 40. rocznicy wyboru papieża – Polaka, patrona szkoły. Polskie tradycje ludowe zaprezentował szkolny zespół góralski pod przewodnictwem Angeliki Bienias-Mazur, a uczniowie kl. VI zaśpiewali hymn dwujęzyczności – „Trzy słowa”. Przedstawiono również laureatów międzynarodowego konkursu fotograficznego „Polska w obiektywie dziecka polonijnego”, organizowanego przez Forum Polskich Szkół w Holandii. Nagrodę publiczności w tym roku zdobyła Daria Bernatowicz, a jednym z laureatów został Gabriel Bajek.

Nie zapomniano również o nauczycielach, którym z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono kwiaty oraz wyróżnienia i dyplomy.

opr. JLS


Zapraszamy do lektury wywiadu z dyrektor Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II w East Stroudsburg Hanną Czuma na: www.pa.bialyorzel24.com/pensylwania/art,124,dwujezycznosc-to-skarb.html

Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1000.html

wróć

Fotorelacje

Zabawa andrzejkowa Szkoły Języka Polskiego w Worcester

W sobotę, 3 listopada, w klubie PNI w Worcester odbyła się zabawa andrzejkowa, której organizatorem była Szkoła Języka Polskiego w Worcester. Do tańca grał zespół WindStar Band. – Była to niesamowita zabawa, pełna atrakcji, tańca i śmiechu. Jej zwieńczeniem było grupowe zdjęcie uczestników, do którego gości zaprosił zespół muzyczny – relacjonuje jedna z uczestniczek zabawy. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
11-15-2018
Ffestiwal w Orlando
11-15-2018
Spotkanie z prof. Adamem Wibrowskim w The Polish Institute Of Arts And Sciences Of America
11-16-2018
Spotkanie Joanny Sarapaty z Polonią w Galerii AR – Klub Amber
11-16-2018
Otwarcie wystawy „Świadek pamięci i pojednania” w CP-S
11-16-2018
Koncert Misz Masz w Melrose Ballroom
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com