Pensylwania

poleć serwis drukuj

Obchody 100-lecia niepodległości Polski w stolicy Pensylwanii

11-17-2018

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczczono podczas ceremonii, która odbyła się 14 listopada na Kapitolu w Harrisburgu, stolicy Pensylwanii.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele polonijnych organizacji, m.in. filadelfijskiego oddziału Fundacji Kościuszkowskiej, Stowarzyszenia Dziedzictwa Polskiego z Filadelfii, Polskiego Domu w Filadelfii, Gazety Polskiej, Poles in America Foundation, weterani i członkinie chóru Marcelli Kochańskiej Sembrich. Obecny był wicekonsul Mateusz Gmura oraz konsul honorowa RP w południowo-wschodniej Pensylwanii Debbie Majka. W imieniu władz stanowych przemówienie wygłosił sekretarz Robert Torres z Departamentu Stanu.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com