Pensylwania

poleć serwis drukuj

Obchody 100-lecia niepodległości Polski w aglomeracji filadelfijskiej

11-28-2018

W niedzielę, 2 grudnia, w Filadelfii odbędą się uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczną się one mszą świętą o godz. 11:30 w kościele św. Jana Kantego na Bridesburgu w Filadelfii, którą koncelebrował będzie ks. dr Konstanty Pruszyński. Po mszy św. zgromadzeni udadzą się do Domu Polskiego w Filadelfii, gdzie będzie miała miejsce dalsza część obchodów.

Uczestnicy będą mogli wysłuchać interesujących prelekcji historycznych na temat odrodzenia się niepodległej Polski w 1918 r. Zostanie także zaprezentowany patriotyczny program artystyczny z udziałem miejscowych artystów – wystąpi Chór im. Marceliny Kochańskiej Sembrich, Zespół Pieśni i Tańca PKM, Marika Szczepek, dzieci z polskich szkół i harcerze. Gościom podany zostanie gorący posiłek.

Na patriotyczne obchody tej jakże ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy zaprasza Deborah Majka - Konsul Honorowy RP w Filadelfii oraz Stowarzyszenie - Dom Polski we współpracy z Komitetem Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego, Klubem Gazety Polskiej w Filadelfii, filadelfijskim oddziałem Fundacji Kościuszkowskiej, zespołem PKM, Chórem im. Marceli Kochańskiej Sembrich, Teatrem im. Adama Mularczyka, PUL-em, Redutą Dobrego Imienia w USA oraz Stowarzyszeniem Weteranów Armii Polskiej - Okręg 10: Pl. 12 SWAP z Filadelfii i Pl. 81 SWAP z Trenton wraz z polskimi szkołami i harcerzami.

Wydarzenie jest otwarte dla publiczności, wstęp wolny. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 215-917-6875 lub .

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com