Pensylwania

poleć serwis drukuj

Pasowanie na ucznia w Polskiej Szkole Ogniwo w Morrisville

12-01-2018

Fot. R. Drężek
Fot. R. Drężek
Fot. R. Drężek
Fot. R. Drężek
Fot. R. Drężek
Fot. R. Drężek
Fot. R. Drężek
Fot. R. Drężek
Fot. R. Drężek

W polskiej szkole uczą się już prawie trzy miesiące, ale dopiero uroczyste pasowanie ogromnym, czerwonym ołówkiem uczyniło ich prawdziwymi uczniami. W sobotę 17 listopada 2018 r. w „Ogniwie” odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”, podczas której w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej zostało przyjętych dwadzieścioro dzieci. Ubrani na galowo uczniowie po raz pierwszy podczas ceremonii pasowania wystąpili w niebieskich biretach, których przywilej włożenia po raz kolejny będą mieli po ukończeniu ośmiu lat nauki języka polskiego.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, wykazując się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością przyborów szkolnych oraz zasad ułatwiających prawidłowe funkcjonowanie w szkole. Dali popis umiejętności wokalnych i tanecznych, uczestnicząc wraz z dwoma tatusiami w zabawie ruchowej do piosenki „Tulinkowy taniec”. To był egzamin, który zdali na szóstkę!

By uroczystość nie była nudna do przedstawienia zostali zaangażowani również rodzice i rodzeństwo pierwszoklasistów oraz pani dyrektor we własnej osobie. Początkowo lekko zestresowani aktorzy wypadli w swoich rolach znakomicie, wprawiając w osłupienie nie tylko obserwujące ich dzieci, ale także całą widownię, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Tematyka głównie nawiązywała do miłości do ojczyzny oraz zachęcała do wrażliwości na los drugiego człowieka.

Najważniejszym jednak momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Monika Zarzycka. Ukoronowaniem niecodziennej uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków, a wspólny poczęstunek zakończył długi niezwykle emocjonujący dla wszystkich dzień.

opr. A. Drężek

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com