Pensylwania

poleć serwis drukuj

Zabawa andrzejkowa Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w East Stroudsburg

12-01-2018

Dzięki wspaniałej...
Roztańczeni goście...
Kosze i nagrody na...
Ciepły bufet –...
Wiejski stół z...
Prowadzący imprezę...

Doroczna zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Polską Szkołę im. Jana Pawła II w East Stroudsburg, PA odbyła się 24 listopada, tak jak co roku w sobotę po Święcie Dziękczynienia. Z roku na rok gości na tej charytatywnej imprezie jest coraz więcej i tym razem bawiło się wspólnie aż 212 osób. Wszystko udało się znakomicie, poczynając od dekoracji, potraw, deserów, trunków, a kończąc na świetnej muzyce no i oczywiście niezastąpionym towarzystwie.

Wyjątkowa dekoracja sprawiła, że z małej miejscowości w górzystej Pensylwanii goście zabawy znaleźli się w środku wielkiego miasta osnutego gwieździstą nocą. A wszyscy wiemy, że miasto nawet nocą nie śpi! Dzięki wspaniałej organizacji komitetu rodzicielskiego, rodziców i nauczycieli, każdy znalazł dla siebie coś pysznego do zjedzenia. Potrawy były świeże, smaczne i nikt nie wyszedł głodny, a wręcz przeciwnie – każdy troszkę zgrzeszył lekkim nieumiarkowaniem w jedzeniu. Świetną muzykę zapewnił DJ Tomasz i większość gości zapewne musiało leczyć obolałe od tańca stopy i nogi. Gorące rytmy i różnorodność melodii sprawiły, że gości bolały też i gardła – od śpiewania!

Zorganizowana została loteria fantowa z mnóstwem atrakcyjnych nagród dla szczęściarzy z wylosowanym numerkiem. Kosze i nagrody zostały ufundowane przez rodziców dzieci uczęszczających do polskiej szkoły oraz przez szczodrych sponsorów, którzy wspomagają szkołę. Są to okoliczne polskie sklepy, restauracje i biznesy. Honorowi goście z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, na czele z kierownik oddziału Unii w Stroudsburg Jolantą Kwiatkowską, przekazali certyfikaty pieniężne na loterię, jak również czek na rzecz szkoły. Dyrektor polskiej szkoły Hanna Czuma sumiennie czuwała, aby każdy bawił się dobrze i był zadowolony z tego wieczoru. W pełni jej się to udało!

Wszyscy z niecierpliwością czekają na następną imprezę, gotowi do pracy w jej przygotowanie i do kolejnej, wspólnej zabawy. Cały dochód z imprezy przeznaczony jest na cele i potrzeby Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w East Stroudsburg PA.

Katarzyna Bernatowicz, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com