Pensylwania

poleć serwis drukuj
Marie i Frank Ondish Marie i Frank...

Festiwal Kiełbasy w Plymouth

08-12-2017

Ponad stu wystawców i 30,000 uczestników – doroczny Festiwal Kiełbasy w Plymouth przyciągnął jak zawsze tłumy miłośników smacznego jedzenia i dobrej zabawy. Tegoroczna, 14. edycja imprezy, odbyła się w piątek i sobotę 11 i 12 sierpnia.

Głównym punktem wydarzenia był oczywiście konkurs na najlepszą kiełbasę, do którego przystąpiło kilkunastu wytwórców wędlin. Wśród innych atrakcji był między innymi car show, konkursy z nagrodami, skoczna muzyka – polka music – i występy zespołów. Na licznych stoiskach ustawionych wzdłuż ulicy można było podziwiać i kupić wyroby artystyczne, rzemieślnicze, rękodzieło, różnego rodzaju gadżety, pamiątki, biżuterię itp. Przez dwa dni Main Street tętniła życiem, a właściciele sklepów i restauracji zlokalizowanych przy tej ulicy mieli jedyną w swoim rodzaju szansę zaprezentować i wypromować swój biznes.

Z tej okazji skorzystali właściciele Polish Connection, polskiej restauracji otwartej przy Main Street niespełna miesiąc temu. Marie i Frank Ondish przygotowali specjalne menu, w którym znalazły się pierogi, placki ziemniaczane i hałuski, czyli ziemniaczane kluseczki charakterystyczne dla kuchni podhalańskiej. Dania kuchni polskiej są specjalnością lokalu i – jak zapewniają właściciele – warto zaglądać do Polish Connection i cieszyć się nimi cały rok.

JLS

wróć

Fotorelacje

Polska Noc na Stadionie

Polskie akcenty zdominowały stadion New Britain Stadium w sobotni wieczór 5 sierpnia podczas Polskiej Nocy z drużyną baseballu New Britain Bees. Z tej okazji na stadionie można było usłyszeć polską muzykę, skosztować polskiej kuchni oraz zrobić sobie zdjęcie z jedną z kilku polskich maskotek, jak np. pszczółką Mają. Kostium pszczółki Mai jest najnowszym nabytkiem drużyny. Fot. Adrian Baron

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com