Pensylwania

poleć serwis drukuj
W duchowej formacji...

Zakończenie Szkoły Animatora w Amerykańskiej Częstochowie

12-01-2018

W weekend 17 i 18 listopada w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się dwa ostatnie moduły formacyjne Szkoły Animatora i Lidera dla polonijnych grup charyzmatycznych. Jest to inicjatywa podjęta przez polskojęzyczne wspólnoty działające na wschodnim wybrzeżu USA.

Pierwsze spotkanie odbyło się 21 kwietnia również w Amerykańskiej Częstochowie. Następne moduły odbywały się co kilka tygodni w różnych parafiach: w Clifton (NJ), Copiague (NY), Worcester (MA), Yonkers (NY) oraz w Bridgeport (CT). Rok formacji zbudowany był z dziesięciu modułów, na których przerabiane były takie tematy jak: Moje Życie z Bogiem, Osoba Ducha Świętego, Biblia – Księga Życia, Walka Duchowa, Rozeznawanie Duchowe, Życie Wspólnotowe, Posługa Przywództwa, Ewangelizacja, Spotkanie Modlitewne oraz Modlitwa Wstawiennicza.

Wszystkie konferencje formacyjne prowadzili Mirosław i Małgorzata Topolscy, świeccy ewangelizatorzy z Polski, z Częstochowy, za pośrednictwem Skype-video oraz osobiście w czasie swojego pobytu w USA. Spotkanie w sobotę i niedzielę z Mirosławem i Małgorzatą Topolskimi w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown zakończyło roczny cykl wspólnej formacji. W ostatnich modułach uczestniczyło około 70 osób z różnych wspólnot charyzmatycznych, zwłaszcza Odnowy w Duchu Świętym: z Massachusetts (Boston i Worcester), Connecticut (Bridgeport), Nowego Jorku (Manhattan, Yonkers, Long Island – Copiague), New Jersey (Clifton i Linden) oraz z Pensylwanii (Doylestown).

W sobotni wieczór wszyscy uczestnicy zgromadzili się na mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej oraz uczestniczyli w modlitwie Uwielbienia prowadzonej przez Wspólnotę Shema oraz państwo Topolskich. Natomiast w niedzielę wszystkie wspólnoty wzięły udział w mszy świętej o godz. 12:30 w Górnym Kościele Sanktuarium. Po zakończonych konferencjach odbyło się także spotkanie organizacyjne liderów i duszpasterzy wspólnot charyzmatycznych na wschodnim wybrzeżu USA.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1026.html

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com