Pensylwania

poleć serwis drukuj
We wspólnym...

Bal Wolontariusza w Amerykańskiej Częstochowie

12-01-2018

Każdego roku ojcowie i bracia paulini pragną wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim wolontariuszom Amerykańskiej Częstochowy. Z tej okazji organizowany jest doroczny Bal Wolontariusza. We wspólnym spotkaniu uczestniczą lektorzy, ministranci, chrześcijańscy raperzy (usherzy), kantorzy, wolontariusze Polsko-Amerykańskiego Festiwalu oraz wszyscy, którzy ofiarowują swój czas i pracę dla tego pięknego miejsca.

10 listopada wszyscy przyjaciele Sanktuarium w Doylestown zgromadzili się najpierw na wspólnej Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, którą odprawił o. Edward Volz OSPPE, dyrektor Sanktuarium, w intencji wszystkich zmarłych wolontariuszy. Następnie w pięknie udekorowanej kafeterii odbyła się uroczysta kolacja i bal. W tym roku motywem przewodnim dekoracji były „Hawaje”. Na początku, w ramach dziękczynienia za 100-lecie niepodległości, odśpiewany został hymn Polski. Po wspólnej modlitwie ojcowie paulini oraz przewodnicząca komitetu festiwalowego Teresa Wójcik podziękowali wszystkim za trud, jaki wkładają w utrzymanie tego świętego miejsca i jego codzienne funkcjonowanie. O. Tadeusz Lizińczyk OSPPE, prowincjał paulinów w USA, podkreślił związek Sanktuarium z celebrowaną rocznicą odzyskania niepodległości. – Jako wolontariusze dbamy, aby Amerykańska Częstochowa była miejscem, gdzie tradycje wolności są przekazywanie pokoleniom również przez pracę wolontariuszy – powiedział.

o. Tymoteusz Tarnacki


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1027.html

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com