Pensylwania

poleć serwis drukuj

Świąteczne przyjęcie Fundacji Kościuszkowskiej w Whitemarsh Valley Country Club w Lafayette Hill

12-19-2018

Doroczne świąteczne...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Fundacja Kościuszkowska, której początki sięgają 1925 r., ma wspaniałe tradycje. To nie tylko organizacja, która przydziela stypendia czy kieruje studentów na wymianę naukową, ale zajmuje się również promowaniem kultury polskiej, organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty, wystawy czy projekcje filmowe.

Sam założyciel Stefan Mierzwa był wzorem i przykładem wytrwałej pracy i ogromnej wiary, dzięki której można osiągnąć sukces. To dzięki niemu i ludziom jemu podobnym fundacja przez lata rozwija się i wspiera ludzi nauki i kultury.

Szkoła „Ogniwo” miała zaszczyt uczestniczyć w świątecznej kolacji zorganizowanej przez Fundację Kościuszkowską w niedzielę, 9 grudnia. Przyjęcie odbyło się w Whitemarsh Valley Country Club w Lafayette Hill, PA.

Wystrój sali był iście królewski, piękny hol, wspaniale udekorowane choinki, girlandy na balustradach, a w głównej sali palący się kominek – wszystko to kreowało nastrój uroczystości.

Przybyłych gości witała prezydent filadelfijskiego oddziału Fundacji – Marcia Geary-Wolnicki. W programie spotkania była aukcja, którą prowadziła Margaret Zaleska. Dochód z niej zasili fundusz Fundacji Kościuszkowskiej Philadelphia Scholarship, który wspiera studentów w programie letnim na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Uroczystość uświetniono wspólnym śpiewaniem kolęd. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi do siebie, wówczas często myślimy o najbliższych, własnym domu, cieple rodzinnego ogniska, zapachu świątecznych wypieków – miejscach do, których często wracamy w myślach i za którymi tęsknimy…

Grono pedagogiczne szkoły „Ogniwo” wraz z zarządem także zaśpiewało kolędę pt. „Gdy śliczna Panna syna kołysała”, co wzbudziło duże zainteresowanie obecnych gości. Nad oprawą muzyczną czuwał Krzysztof Medyna wraz z Beatą Andrzejewską.

opr. M. Tymoczko

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com