Pensylwania

poleć serwis drukuj
Fot. czestochowa.us

Bożonarodzeniowe dekoracje w Amerykańskiej Częstochowie można zobaczyć do 20 stycznia!

12-27-2018

Święta Bożego Narodzenia są czasem ogromnej radości, której źródłem jest fakt, że Bóg chciał stać się człowiekiem, chciał być „Bogiem z nami – Emmanuelem”. Stąd też biorą się piękne tradycje oraz oprawa tych świąt w naszych kulturach, zarówno w polskiej, jak i amerykańskiej. Ojcowie i bracia paulini zapraszają wszystkich pielgrzymów do Amerykańskiej Częstochowy, gdzie jeszcze do 20 stycznia można naprawdę poczuć klimat świąt i podziwiać piękne i zapierające dech w piersiach dekoracje.

Co warto zobaczyć? Przede wszystkim szopki bożonarodzeniowe. Na zewnątrz (pod schodami do górnego kościoła) znajduje się żywa szopka z takimi zwierzętami jak: owce, kozy, króliki i kury. Natomiast w kościele, który jest pięknie przyozdobiony kwiatami, choinkami oraz różnymi dekoracjami, umieszczona jest szopka ruchoma, która składa się z ponad 40 ruchomych figurek sprowadzanych z Włoch – w stylu neapolitańskim. Odnajdziemy w niej, oprócz tradycyjnych figurek Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy trzech króli, a także zwykłych ludzi wykonujących swoją codzienną pracę. Wszystkie postaci tworzą jakby miasteczko, w którym rodzi się Zbawiciel.

Na zewnątrz Amerykańska Częstochowa rozświetlona jest ponad 100,000 kolorowych światełek i świecących ozdób. Światełka rozpostarte są od figurki Matki Bożej na wjeździe, aż po kościół oraz klasztor, podświetlając całe wzgórze na którym znajduje się Amerykańska Częstochowa, nawiązując wręcz do słów Jezusa: „Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze” (Mt 5, 14).

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com