Pensylwania

poleć serwis drukuj

Święto Trzech Króli w Amerykańskiej Częstochowie

01-12-2019

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji polskiej często nazywana świętem Trzech Króli, odwołuje się do tekstu zEwangelii Mateusza, który opowiada o przybyciu trzech mędrców do Betlejem w celu odnalezienia nowo narodzonego Mesjasza – Króla, Jezusa Chrystusa.

6 stycznia w Amerykańskiej Częstochowie zaprezentowane zostały jasełka, czyli tradycyjne przedstawienie bożonarodzeniowe. Przedstawienie odbyło się w pięknie udekorowanym górnym kościele w czasie mszy św. o godz. 12:30 pm, której przewodniczył o. Krzysztof Drybka, przeor Amerykańskiej Częstochowy. Jasełka zostały wykonane i przygotowane przez dzieci i nauczycieli z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy odbyło się również spotkanie opłatkowe dzieci, rodziców i nauczycieli szkoły.

W godzinach popołudniowych w Klasztorze Paulinów w Doylestown, zgodnie z zakonnym zwyczajem, odbyła się także doroczna „Kolęda”, czyli wizyta duszpasterska połączona z poświęceniem klasztoru. Każda cela zakonna oraz wszystkie pomieszczenia, wraz z kaplicą, kuchnią i innymi miejscami w klasztorze, zostały poświęcone przez o. Jana Michalaka, podprzeora wspólnoty paulinów. Radosnym śpiewem kolęd ojcowie i bracia, przechodząc z miejsca do miejsca w orszaku, modlili się o Boże błogosławieństwo na nowy 2019 rok.

 o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com