Pensylwania

poleć serwis drukuj

Pierwszy oddział Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Pensylwanii

01-27-2019

Fot. PSFCU
Fot. PSFCU
Fot. PSFCU
Fot. PSFCU
Fot. PSFCU
Fot. PSFCU
Fot. PSFCU
Fot. PSFCU
Fot. PSFCU
Fot. PSFCU
Fot. PSFCU
Fot. PSFCU

W sobotę, 19 stycznia, odbyło się uroczyste otwarcie najnowszego, a zarazem pierwszego w stanie Pensylwania, oddziału Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Placówka mieści się w miejscowości Stroudsburg przy 334 North 9th Street. 

W uroczystym otwarciu, oprócz władz PSFCU, udział wzięła również lokalna Polonia, w tym rodzice i dzieci z Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II w Stroudsburgu. Otwarcie uświetnił występ artystyczny dzieci, które w polskich ludowych strojach zatańczyły przed zgromadzonymi. Obecny był także senator stanowy z 40. dystryktu, Mario Scavello, który wręczył specjalną deklarację dla Unii. Na dokumencie, podpisanym rzez senatora Scavello oraz reprezentantkę stanową Rosemary M. Brown, widnieją podziękowania dla Unii za „inwestowanie w lokalną społeczność i przyczynienie się do wzmocnienia gospodarki w regionie” oraz życzenia wielu sukcesów.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com