Pensylwania

poleć serwis drukuj
Dla chrześcijan...

Wielki Post w Amerykańskiej Częstochowie

03-07-2019

Środą Popielcową (6 marca) rozpoczęliśmy liturgiczny okres Wielkiego Postu, czyli szczególnego czasu przygotowania do przeżycia męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa podczas świąt Wielkanocnych. 

Nabożeństwa wielkopostne

Dla chrześcijan Wielkanoc jest najważniejszym świętem w ciągu całego roku, więc warto dobrze przeżyć ten czas przygotowań. Pomocne w tym mogą okazać się nabożeństwa wielkopostne w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA: Droga Krzyżowa w języku polskim w każdy piątek o godz. 6:00 pm oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę po mszy św. o 12:30 pm. Warto także przystąpić w okresie Wielkiego Postu do sakramentu pokuty i pojednania. Ojcowie paulini spowiadają każdego dnia: od poniedziałku do soboty o godz. 11:00 am, natomiast w niedziele podczas każdej mszy świętej.

Rekolekcje

W dniach 22-24 marca br. w Domu Pielgrzyma „Ave Maria” w Amerykańskiej Częstochowie odbędą się rekolekcje wielkopostne, które wygłosi o. Marcin Ćwierz, posługujący od niedawna w sanktuarium w Doylestown, pracujący wcześniej na paulińskiej misji w Belabo, w Kamerunie. Tematem rekolekcji będą słowa z pierwszego listu św. Pawła Apostoła do Koryntian: „Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus” (1 Kor 3, 11). Rozważania skupią się na fundamentalnych rzeczach, niezbędnych w codziennym budowaniu relacji z Bogiem, takich jak: wiara, modlitwa, eucharystia, przebaczenie. Szczegółowy program rekolekcji znajdzie się wkrótce na stronie internetowej sanktuarium. Aby zapisać się na rekolekcje, należy się skontaktować z biurem sanktuarium: (215) 345-0600.

Głos z Amerykańskiej Częstochowy

Wszyscy ci, którzy nie mogą przybyć na rekolekcje, mogą skorzystać z Radiowych Rekolekcji Wielkopostnych, które w tym roku prowadzi dla słuchaczy audycji „Głos z Amerykańskiej Częstochowy” o. Mariusz Tabulski, paulin z Jasnej Góry. Rekolekcje te składają się z czterech konferencji, które mają charakter maryjno-pasyjny i które mają na celu również przygotowanie na Koronację Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która będzie miała miejsce w Doylestown 25 sierpnia 2019 roku. Audycje rekolekcyjne będzie można przesłuchać i ściągnąć ze strony internetowej www.czestochowa.us.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, opr. JLS


Zachęcamy do uczestnictwa w tych różnych praktykach wielkopostnych oraz rekolekcjach, by z umocnioną wiarą i czystym sercem móc lepiej wejść i przeżyć czas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com