Pensylwania

poleć serwis drukuj

Kostiumowa zabawa karnawałowa Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w East Stroudsburgu

03-07-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Wygląda na to, że doroczne zabawy karnawałowe już na stałe wpisały się w kalendarz imprez Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w East Stroudsburgu, PA. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, była to zabawa tematyczna, a jej motywem przewodnim były postaci znane i lubiane z filmów i książek.

Ostatki w naszej szkole już od czterech lat są tematyczne. Wcześniej mieliśmy zabawy w stylu lat 20., 30. i 80. XX wieku, a także zabawę folkową. W tym roku, w związku z tym, że termin naszej zabawy przypadał niedługo po oskarowej gali, wybraliśmy motyw filmowy i zabawa odbyła się pod hasłem „Taniec z gwiazdami – znani i lubiani z filmów i książek” – mówi Hanna Czuma, dyrektor Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w East Stroudsburgu.

W sobotę, 2 marca, do Pocono Summit przybyło liczne grono Smerfów (którzy zdobyli pierwszą nagrodę – Oskara – za najlepsze przebranie), na czerwonym dywanie pojawili się także Piraci z Karaibów (druga nagroda). Na parkiecie furorę robiły też osoby przebrane za Minnie Mouse, Czerwonego Kapturka, Piękną i Bestię, Pana Kleksa oraz Barbarę i Bogumiła z kultowych „Nocy i Dni”. O muzykę do tańca zadbał DJ Seabass – Sebastian Wielgolaski. Wiele emocji wzbudziła też loteria, która była jedną z atrakcji wieczoru.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com