Pensylwania

poleć serwis drukuj

Kostiumowa zabawa karnawałowa Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w East Stroudsburgu

03-07-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Wygląda na to, że doroczne zabawy karnawałowe już na stałe wpisały się w kalendarz imprez Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w East Stroudsburgu, PA. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, była to zabawa tematyczna, a jej motywem przewodnim były postaci znane i lubiane z filmów i książek.

Ostatki w naszej szkole już od czterech lat są tematyczne. Wcześniej mieliśmy zabawy w stylu lat 20., 30. i 80. XX wieku, a także zabawę folkową. W tym roku, w związku z tym, że termin naszej zabawy przypadał niedługo po oskarowej gali, wybraliśmy motyw filmowy i zabawa odbyła się pod hasłem „Taniec z gwiazdami – znani i lubiani z filmów i książek” – mówi Hanna Czuma, dyrektor Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w East Stroudsburgu.

W sobotę, 2 marca, do Pocono Summit przybyło liczne grono Smerfów (którzy zdobyli pierwszą nagrodę – Oskara – za najlepsze przebranie), na czerwonym dywanie pojawili się także Piraci z Karaibów (druga nagroda). Na parkiecie furorę robiły też osoby przebrane za Minnie Mouse, Czerwonego Kapturka, Piękną i Bestię, Pana Kleksa oraz Barbarę i Bogumiła z kultowych „Nocy i Dni”. O muzykę do tańca zadbał DJ Seabass – Sebastian Wielgolaski. Wiele emocji wzbudziła też loteria, która była jedną z atrakcji wieczoru.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com