Pensylwania

poleć serwis drukuj

Msza św. z udziałem przedstawicieli różnych narodowości w katedrze św. Piotra i Pawła w Filadelfii

04-01-2019

W uroczystym...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W sobotę, 23 marca, w katedrze św. Piotra i Pawła w Filadelfii została odprawiona Msza Dziedzictwa Kulturowego, w której wzięli udział wierni reprezentujący różne narodowości. Nabożeństwo zostało poprzedzone uroczystą procesją, w której wzięli udział ubrani na tę okazję w swoje stroje narodowe przedstawiciele poszczególnych narodowości i kultur.

Mszę św. celebrował arcybiskup Charles J. Chaput, on też wygłosił homilię, w której podkreślał potencjał tkwiący w zbudowanym z wielu kultur społeczeństwie amerykańskim oraz zachęcał do pielęgnowania i kultywowania w duchu wiary narodowych tradycji i zwyczajów. W uroczystości uczestniczyła także Polonia, a barwne, polskie stroje ludowe pięknie wyróżniały się z tłumu.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com