Pensylwania

poleć serwis drukuj
Fot. czestochowa.us

Triduum Paschalne i Święconka w Amerykańskiej Częstochowie

04-11-2019

Ojcowie i bracia paulini zapraszają do Amerykańskiej Częstochowy na Triduum Paschalne, czyli najważniejsze dni roku liturgicznego, celebrujące mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Przeżywanie tych tajemnic naszego zbawienia rozpocznie się w Wielki Czwartek, 18 kwietnia, Mszą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 7:00 pm. W Wielki Piątek spowiedź odbędzie się w godzinach 9:00 am – 2:00 pm w Kaplicy św. Anny, gdzie będzie znajdowała się tradycyjna „Ciemnica”, czyli Ołtarz Wystawienia Najświętszego Sakramentu. Liturgia Męki i Śmierci Pana Jezusa odbędzie się natomiast w sanktuarium o godz. 3:00 pm, a Droga Krzyżowa o godz. 7:00 pm w Górnym Kościele lub na zewnątrz Sanktuarium.

W Wielką Sobotę tradycyjne poświęcenie pokarmów wielkanocnych – „Święconka” – będzie odbywało się w przedsionku kościoła przez niemalże cały dzień, od godziny 9:00 am do 6:00 pm., spowiedź oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim będą odbywać się w tych samych godzinach w Górnym Kościele.

Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się od uroczystej Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 7:30 pm.

W niedzielę wielkanocną msza i procesja rezurekcyjna rozpocznie się o godzinie 8:30 am. Pozostałe msze święte w języku polskim będą odprawione o godz. 10 am i 12:30 pm, natomiast w języku angielskim o godz. 11 am, 2:30 pm i 5 pm.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com