Pensylwania

poleć serwis drukuj

Stowarzyszenia Dziedzictwa Polskiego w Filadelfii zaprasza na spotkanie 27 kwietnia

04-10-2019

W sobotę, 27 kwietnia, w Polskim Domu w Filadelfii w godz. 2:00 – 4:00 pm odbędzie się doroczne walne zebranie wyborczo-sprawozdawcze Stowarzyszenia Dziedzictwa Polskiego w Filadelfii (Polish Heritage Society of Philadelphia).

W programie spotkania jest także prezentacja pt. „Polish Graphic Art. 1918 – 1945”, którą w języku angielskim wygłosi dr Jan Zaleski, doskonale znany w środowisku naukowym University of Pennsylvania w Filadelfii. Dr Zaleski zaangażowany jest także w działalność filadelfijskiego oddziału Fundacji Kościuszkowskiej i Polskiego Uniwersytetu Ludowego w Filadelfii. Kilkakrotnie był też jednym z jurorów oceniających prace w ramach dorocznej Wystawy Sztuki im. Adama Styki, połączonej ze sprzedażą dzieł, organizowanej przez Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego w Filadelfii przy wsparciu Amerykańskiej Rady Kultury Polskiej i we współpracy z ojcami paulinami, kustoszami Sanktuarium w Doylestown. Dr Zaleski na co dzień mieszka w Penn Valley, PA, wraz ze swoją małżonką Margaret.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com