Pensylwania

poleć serwis drukuj

Pokaz filmu „XL: The Temptation of Christ” w Amerykańskiej Częstochowie

04-15-2019

Douglas James Vail...
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

Blisko 200 osób uczestniczyło w projekcji filmu o kuszeniu Chrystusa „XL: The Temptation of Christ” (2019), która odbyła się w niedzielne popołudnie 7 kwietnia w Amerykańskiej Częstochowie.

Film został zaprezentowany przez reżysera i producenta Douglasa Jamesa Vail, który jest także dyrektorem chrześcijańskiej wytwórni filmowej FaithWorks Pictures z Kalifornii. Pokaz filmu poprzedzony był spotkaniem z reżyserem, w czasie którego Vail opowiadał o swojej poruszającej i przenikniętej wiarą historii tworzenia tego filmu o Jezusie Chrystusie, zwłaszcza o wielu trudnościach, jakie napotykał wraz ze swoją ekipą.

Film ukazuje wewnętrzne zmaganie się Jezusa z pokusami na pustyni, przed rozpoczęciem Jego trzyletniej działalności w Izraelu. Obraz przeniknięty jest przede wszystkim słowem Bożym, o czym świadczą liczne i zróżnicowane cytaty z Pisma Świętego, wkładane w usta Zbawiciela. Film koncentruje się także na naturze pokus oraz sposobach działania Szatana. Douglas James Vail obecnie mieszka w Kalifornii, ale wychowywał się w okolicy Sanktuarium w Doylestown i w dzieciństwie regularnie do niego uczęszczał. Stąd też na pokazie filmu obecna była także rodzina i przyjaciele reżysera. Reżyser zapowiedział także, że film „XL: The Temptation of Christ” ukaże się w wybranych kinach oraz zostanie zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Cannes we Francji.

o. Tymoteusz Tarnacki

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com