Pensylwania

poleć serwis drukuj
Ikona Jasnogórska,...

Zaproszenie na Koronację Ikony Jasnogórskiej w Amerykańskiej Częstochowie

04-30-2019

W imieniu Ojców i Braci Paulinów z Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA zapraszamy na uroczystość koronacji Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia 2019 roku o godz. 12.30. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup Filadelfii Charles Chaput, OFMCap.

Ikona Jasnogórska, której cześć oddawana jest w Amerykańskiej Częstochowie, została pobłogosławiona i własnoręcznie podpisana przez papieża Jana Pawła II. Korony, które zostaną nałożone na skronie Maryi i Dzieciątka Jezus, pobłogosławi w czerwcu br. papież Franciszek. Są one replikami koron papieża Klemensa XI, który to w 1717 roku ofiarował je Matce Bożej z Jasnej Góry. Korony są wyrazem wdzięczności pielgrzymów za wszelką duchową pomoc Matki Bożej w przemianie serc ludzi oraz Jej wstawiennictwo w życiowych trudnościach i przeciwnościach.

Z okazji koronacji Jasnogórskiej Ikony papież Franciszek udzielił odpustu pod zwykłymi warunkami dla wszystkich pielgrzymów nawiedzających nasze Sanktuarium od maja do października tego roku.

Zapraszamy wszystkich do duchowego przygotowania się do koronacji poprzez nowennę, modlitwę indywidualną, czuwania nocne, przemianę serca w sakramencie spowiedzi oraz oczywiście poprzez obecność podczas samej koronacji dnia 25 sierpnia 2019 roku.

Więcej informacji odnośnie koronacji można znaleźć na stronie internetowej Sanktuarium, w specjalnie utworzonej zakładce: www.czestochowa.us/pl/koronacja/. Poza szczegółami uroczystości można na niej znaleźć modlitwę koronacyjną, ciekawe konferencje i multimedia oraz materiały katechetyczne dla nauczycieli polskich szkół.

Z Bożym błogosławieństwem i zapewnieniem o modlitwie w intencji Polonii przed Cudownym wizerunkiem Jasnogórskiej Pani pozdrawiają Ojcowie i Bracia Paulini z Amerykańskiej Częstochowy.

o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE
Prowincjał Zakonu Paulinów w USA

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com