Pensylwania

poleć serwis drukuj
W Święto...

Niedziela Miłosierdzia w Amerykańskiej Częstochowie

05-12-2019

Jedną z ważniejszych uroczystości w Amerykańskiej Częstochowie w ciągu roku liturgicznego jest Niedziela Miłosierdzia Bożego, czyli Niedziela przypadająca zaraz po Wielkanocy. Święto to zostało ustanowione przez Św. Jana Pawła II na podstawie objawień Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA kult Miłosierdzia Bożego jest bardzo żywy każdego dnia, zwłaszcza ze względu na Ołtarz Bożego Miłosierdzia znajdujący się w dolnej kaplicy.

W Święto Miłosierdzia wielu wiernych przystąpiło do Sakramentu Spowiedzi oraz uczestniczyło w uroczystej mszy świętej, która odbyła się o godz. 2:30 pm. Przewodniczył jej J. E. Biskup Stanisław Dziuba, Ordynariusz Diecezji Umzimkulu z Republiki Południowej Afryki oraz Paulin, który niegdyś posługiwał w Amerykańskiej Częstochowie jako duszpasterz. Na Eucharystii zgromadziło się wielu wiernych różnych narodowości, podkreślając międzynarodowość naszego Sanktuarium w Doylestown. Modlitwa wiernych była odczytana w kilku językach: angielskim, hiszpańskim, polskim, filipińskim, wietnamskim oraz zulu.

Po zakończeniu mszy świętej odbyło się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Koronka śpiewana była w języku polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Na koniec Biskup Dziuba zawierzył wszystkich zgromadzonych Miłosierdziu Bożemu, odnawiając akt, który wypowiedział św. Jan Paweł II w Krakowskich Łagiewnikach.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1109.html

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com