Pensylwania

poleć serwis drukuj

Pielgrzymka do Waszyngtonu

05-16-2019

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

W sobotę 27 kwietnia duszpasterstwo lektorów Amerykańskiej Częstochowy zorganizowało pielgrzymkę do Waszyngtonu. Celem pielgrzymki było odwiedzenie Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Muzeum Biblii.

Duszpasterstwo to dzieli się na dwie grupy: polskojęzyczną i anglojęzyczną – łącznie blisko 40 lektorów, którzy posługują w Sanktuarium odczytując Słowo Boże w czasie mszy świętych. Wyjazd odbył się w ramach prowadzonej stałej formacji lektorów, ale otwarty był również dla osób, które nie należą do tej grupy.

W pielgrzymce uczestniczyli Ojcowie Paulini: o. Tymoteusz Tarnacki, duszpasterz obu grup lektorów, oraz o. Marcin Ćwierz. Grupa wyjechała z Doylestown do stolicy USA o wczesnych godzinach porannych, zatrzymując się najpierw w Sanktuarium Jana Pawła II. Tam, w Kościele Redemptor Homini wszyscy uczestniczyli w mszy świętej oraz mieli okazję do oddania czci relikwiom Świętego Papieża. Niezwykle poruszającym doświadczeniem było obejrzenie nowoczesnej wystawy o życiu Jana Pawła II, która poruszała wiele wątków z naszej polskiej historii. Następnym punktem programu pielgrzymki było odwiedzenie Muzeum Biblii, które powstało w Waszyngtonie niespełna dwa lata temu. Uczestnicy wyjazdu mogli w trakcie wizyty w muzeum dowiedzieć się wiele o archeologii biblijnej, poznać głębiej historie biblijne oraz zobaczyć jak ta święta księga wpływała na rozwój społeczeństw oraz kultury. Pielgrzymka lektorów do Waszyngtonu z pewnością wzmocniła więzi między wiernymi z Amerykańskiej Częstochowy, ale także stanowiła wspaniałą inspirację do poznawania i zagłębiania się w tajniki Słowa Bożego.

Wszystkich chętnych do dołączenia do grupy lektorów Amerykańskiej Częstochowy, zarówno w języku angielskim, jak i polskim, zapraszamy do kontaktu z biurem naszego Sanktuarium, dzwoniąc pod numer: 215-345-0600.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

46. Polski Festiwal w Webster

W dniach 14, 15 i 16 czerwca 2019 r. w Webster odbył się doroczny Polski Festiwal, organizowany przez parafię św. Józefa. Była to już 46. edycja tej imprezy. Uczestnicy mogli liczyć na smaczne, polskie jedzenie oraz liczne atrakcje, m.in. loterię. O muzykę do tańca zadbały zespoły Maestro Men, Vademecum i Windstar, przed festiwalową publicznością zaprezentował się też dziecięcy zespół folklorystyczny PIAST. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com