Pensylwania

poleć serwis drukuj

Pielgrzymka do Waszyngtonu

05-16-2019

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

W sobotę 27 kwietnia duszpasterstwo lektorów Amerykańskiej Częstochowy zorganizowało pielgrzymkę do Waszyngtonu. Celem pielgrzymki było odwiedzenie Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Muzeum Biblii.

Duszpasterstwo to dzieli się na dwie grupy: polskojęzyczną i anglojęzyczną – łącznie blisko 40 lektorów, którzy posługują w Sanktuarium odczytując Słowo Boże w czasie mszy świętych. Wyjazd odbył się w ramach prowadzonej stałej formacji lektorów, ale otwarty był również dla osób, które nie należą do tej grupy.

W pielgrzymce uczestniczyli Ojcowie Paulini: o. Tymoteusz Tarnacki, duszpasterz obu grup lektorów, oraz o. Marcin Ćwierz. Grupa wyjechała z Doylestown do stolicy USA o wczesnych godzinach porannych, zatrzymując się najpierw w Sanktuarium Jana Pawła II. Tam, w Kościele Redemptor Homini wszyscy uczestniczyli w mszy świętej oraz mieli okazję do oddania czci relikwiom Świętego Papieża. Niezwykle poruszającym doświadczeniem było obejrzenie nowoczesnej wystawy o życiu Jana Pawła II, która poruszała wiele wątków z naszej polskiej historii. Następnym punktem programu pielgrzymki było odwiedzenie Muzeum Biblii, które powstało w Waszyngtonie niespełna dwa lata temu. Uczestnicy wyjazdu mogli w trakcie wizyty w muzeum dowiedzieć się wiele o archeologii biblijnej, poznać głębiej historie biblijne oraz zobaczyć jak ta święta księga wpływała na rozwój społeczeństw oraz kultury. Pielgrzymka lektorów do Waszyngtonu z pewnością wzmocniła więzi między wiernymi z Amerykańskiej Częstochowy, ale także stanowiła wspaniałą inspirację do poznawania i zagłębiania się w tajniki Słowa Bożego.

Wszystkich chętnych do dołączenia do grupy lektorów Amerykańskiej Częstochowy, zarówno w języku angielskim, jak i polskim, zapraszamy do kontaktu z biurem naszego Sanktuarium, dzwoniąc pod numer: 215-345-0600.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com