Pensylwania

poleć serwis drukuj
Piknik Historyczny...

W Amerykańskiej Częstochowie odbędzie się trzeci piknik historyczny „Poland Through the Ages”

05-17-2019

Prosimy wyciszyć telefony i przenieść się z nami w czasy historyczne, ubiory stylizowane na kostiumy od X do XX wieku mile widziane, ale nie obowiązkowe. Bądźcie częścią naszej historii na jeden dzień i bawcie się z nami!

Zapraszamy po raz trzeci na lekcję żywej historii – Piknik Historyczny w Amerykańskiej Częstochowie, który odbędzie się 26 maja 2019 od godziny 11:00 do 18:00, wstęp wolny. W trakcie pikniku będzie można obejrzeć rekonstrukcję bitwy – obrony Jasnej Góry, a także podziwiać grupy rekonstrukcyjne w ich przepięknych strojach, wojsko polskie, w tym husarię, pokazy walk, pokazy jazdy konnej. Wszystkie księżniczki będą mogły wypić herbatkę z królową, a rycerze popróbować swoich sił na polu bitwy.

Najważniejsze dla organizatorów jest pokazanie historii młodemu pokoleniu nie tylko w teorii, ale również w sposób czynny, interesujący zwłaszcza dla dzieci, które na własne oczy mogą zobaczyć, jak to kiedyś było. Rekonstruktorzy kochają to, co robią, i wkładają w to całe serce, mogą godzinami rozmawiać i opowiadać o swoich ubiorach oraz stylu życia w dawnych czasach.

Piknik organizowany jest przy współpracy grup rekonstrukcyjnych: Banner of Jasna Gora, Twisted Knot, Kievskii Cuirassiers, Banner of Stanisław „Revera” Potocki, grupy rekonstrukcyjne II wojny światowej. W zeszłym roku było około 80 rekonstruktorów!

W trakcie pikniku będzie także muzyka i taniec, zabawy dla dzieci, kramy, a jeżeli ktoś zgłodnieje, to w kafeterii będzie mógł liczyć na posiłek. Zwieńczeniem dnia jest bankiet z królem i królową, podczas którego podawane są dania typowe dla tamtych czasów, na czele z pieczoną świnką. W razie deszczu skrócony program odbędzie się w kafeterii.

Ojcowie Paulini

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com