Pensylwania

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Weekend w Amerykańskiej Częstochowie z Jadwigą i Jackiem Pulikowskimi

07-03-2019

W dniach od 14 do 16 czerwca 2019 r. w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się szczególne konferencje, których tematem przewodnim było szczęście osobiste i szczęście w małżeństwie. Weekend poprowadził szczęśliwy człowiek – mąż i ojciec – dr Jacek Pulikowski wraz ze swoją żoną, dr Jadwigą Pulikowską, którzy od wielu lat zajmują się poradnictwem małżeńskim. W spotkaniu uczestniczyło 30 małżeństw, które przyjechały razem z dziećmi.

Podczas weekendu uczestnicy próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie: „którędy do szczęścia?”. Dr Jacek Pulikowski wyjaśniał, że szczęście to nie jest krótkotrwała przyjemność ani zadowolenie ze spełnionych marzeń, nie jest też związane z finansami ani stanem posiadania. Podkreślał, że wielkie znaczenie w poczuciu szczęścia spełnia miłość. Tylko człowiek, który ma relację miłości z Bogiem i ludźmi, jest w stanie być w pełni szczęśliwy.

Zasadnicze rozważania były skoncentrowane wokół zagadnień małżeństwa. Podczas weekendu wiele uwagi zostało poświęcone różnicom pomiędzy kobietą a mężczyzną, które bywają przyczyną wielu konfliktów i nieporozumień w małżeństwie. Rozważania Jacka Pulikowskiego dotyczyły również zagadnień płciowości, a także rodzicielstwa. Podczas weekendu odbyła się również konferencja dla młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem czasu na pytania i odpowiedzi.

Czas spędzony z Jadwigą i Jackiem Pulikowskimi upłynął bardzo szybko. Oprócz pięknych i głębokich treści, które mocno zapadły w serca uczestników weekendu, w pamięci pozostało również poczucie humoru pana Jacka. Z pewnością ziarno zasiane podczas tego weekendu, przyniesie obfity owoc w postaci szczęścia osobistego.

Daria Żarczyńska

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-23-2019
Doroczny, kilkudniowy festiwal w Manville
07-25-2019
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge
07-27-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-27-2019
Zabawa letnia w Haller Post # 111
07-28-2019
6. doroczny Polski Piknik w Clinton w Turner Hall Pavilion
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com