Pensylwania

poleć serwis drukuj
Uczestnicy...

Weekend w Amerykańskiej Częstochowie z Jadwigą i Jackiem Pulikowskimi

07-03-2019

W dniach od 14 do 16 czerwca 2019 r. w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się szczególne konferencje, których tematem przewodnim było szczęście osobiste i szczęście w małżeństwie. Weekend poprowadził szczęśliwy człowiek – mąż i ojciec – dr Jacek Pulikowski wraz ze swoją żoną, dr Jadwigą Pulikowską, którzy od wielu lat zajmują się poradnictwem małżeńskim. W spotkaniu uczestniczyło 30 małżeństw, które przyjechały razem z dziećmi.

Podczas weekendu uczestnicy próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie: „którędy do szczęścia?”. Dr Jacek Pulikowski wyjaśniał, że szczęście to nie jest krótkotrwała przyjemność ani zadowolenie ze spełnionych marzeń, nie jest też związane z finansami ani stanem posiadania. Podkreślał, że wielkie znaczenie w poczuciu szczęścia spełnia miłość. Tylko człowiek, który ma relację miłości z Bogiem i ludźmi, jest w stanie być w pełni szczęśliwy.

Zasadnicze rozważania były skoncentrowane wokół zagadnień małżeństwa. Podczas weekendu wiele uwagi zostało poświęcone różnicom pomiędzy kobietą a mężczyzną, które bywają przyczyną wielu konfliktów i nieporozumień w małżeństwie. Rozważania Jacka Pulikowskiego dotyczyły również zagadnień płciowości, a także rodzicielstwa. Podczas weekendu odbyła się również konferencja dla młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem czasu na pytania i odpowiedzi.

Czas spędzony z Jadwigą i Jackiem Pulikowskimi upłynął bardzo szybko. Oprócz pięknych i głębokich treści, które mocno zapadły w serca uczestników weekendu, w pamięci pozostało również poczucie humoru pana Jacka. Z pewnością ziarno zasiane podczas tego weekendu, przyniesie obfity owoc w postaci szczęścia osobistego.

Daria Żarczyńska

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com