Pensylwania

poleć serwis drukuj
Dzień powołaniowy...

Dzień powołaniowy w Amerykańskiej Częstochowie

07-03-2019

W Amerykańskiej Częstochowie 15 czerwca odbył się dzień powołaniowy pod hasłem: „Be Not Afraid! – Nie lękajcie się!”. Inspiracją były słowa św. Jana Pawła II. Wydarzenie to odbyło się w duchu wspólnej modlitwy, duchowego rozeznawania oraz pogłębiania wzajemnych relacji.

Głównymi organizatorami byli ojcowie i bracia paulini z Amerykańskiej Częstochowy, ale swoją pomocą dzieło wsparła również Archidiecezja Filadelfia, zgromadzenie Ojców Miłosierdzia oraz inne zakony męskie i żeńskie, m. in. Siostry Służebniczki Starowiejskie, Siostry Benedyktynki Misjonarki, Siostry Nazaretanki oraz Siostry Miłosierdzia z Alma, Michigan. Dzień ten nie był skierowany jedynie do ludzi młodych, rozeznających swoje powołanie, ale do całych rodzin.

Głównym wydarzeniem w tym dniu była msza święta sprawowana w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Przewodniczył jej oraz wygłosił słowo Boże biskup Timothy Senior, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Filadelfii oraz zarazem rektor Seminarium Duchownego Św. Karola Boromeusza. Wydarzeniem, na które wszyscy uczestnicy z pewnością czekali, była prezentacja znanej spikerki amerykańskiej Leah Darrow. Jest ona katolicką pisarką, autorką niedawno przetłumaczonej na język polski książki “Inna strona piękna”, oraz byłą modelką i uczestniczką America’s Next Top Model, a przede wszystkim wspaniałą matką i żoną. W swojej konferencji Leah mówiła przede wszystkim o swojej historii nawrócenia oraz zachęcała do odwagi w słuchaniu głosu Bożego w swoim życiu.

 o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com