Pensylwania

poleć serwis drukuj
Zazwyczaj trzecia...

Pielgrzymka kierowców, motocyklistów i rowerzystów do Amerykańskiej Częstochowy

08-07-2019

Amerykańska Częstochowa, jako Sanktuarium polonijne, przyciąga w ciągu całego roku rzesze wiernych polskiego pochodzenia na różne uroczystości i wydarzenia.

Zazwyczaj trzecia niedziela lipca obchodzona jest jako wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców i podróżujących. Z tej okazji 21 lipca, Ojcowie Paulini przez cały dzień poświęcali samochody i wszystkie inne pojazdy oraz modlili się za wszystkich prowadzących je, przez wstawiennictwo Świętego Krzysztofa. Tradycyjnie już był to także szczególny dzień, w którym do Amerykańskiej Częstochowy dotarło wiele grup pielgrzymkowych, zarówno na motocyklach jak i rowerach.

Z pewnością najbardziej liczebną grupę stanowili pielgrzymi z Chicago, którzy organizowali już XIII motocyklową pielgrzymkę. W tym roku przybyli w liczbie ponad 100 osób na 80 motocyklach. Nie zabrakło także różnych klubów, których członkowie pielgrzymowali do Domu Matki w Doylestown: Guard Riders, Highlander Riders, Eagle Riders, Rajd Katyński „Pamięć i Tożsamość”, Zbóje z Gór, Legacy MC oraz licznie przybyła Husaria z Nowego Jorku. Przybyły także inne kluby oraz wielu indywidualnych motocyklistów, głównie z New Jersey, Nowego Jorku, Pensylwanii i innych stanów.

Z okazji Wspomnienia Świętego Krzysztofa nie zabrakło także licznych pielgrzymek rowerowych. Zdecydowanie najdłuższą trasę przemierzyli uczestnicy IV Międzystanowej Pielgrzymki Rowerowej, która wyruszyła z Bostonu, Massachusetts 15 lipca. Uczestnicy tej pielgrzymki przemierzyli w trakcie tych kilku dni ponad 350 mil. W trakcie trasy pielgrzymkowej przez różne stany dołączały się pozostałe grupy rowerzystów: w Connecticut, Nowym Jorku, New Jersey oraz Pensylwanii. Do Amerykańskiej Częstochowy dojechało łącznie około 60 rowerzystów z pięciu stanów. Towarzyszyło im również 4 kapłanów. Kilkanaście osób przybyło także z pielgrzymką rowerową z Parafii Matki Bożej Różańcowej z Passaic, New Jersey.

Wszyscy uczestnicy pielgrzymek, zarówno motocyklowych jak i rowerowych, uczestniczyli w uroczystej mszy świętej o godz. 12:30 PM, której przewodniczył o. Tadeusz Olzacki OSPPE. Po mszy pielgrzymi uczestniczyli także w modlitwie nowennowej do Matki Bożej, która jest duchowym przygotowaniem do uroczystości Koronacji Ikony Jasnogórskiej w Amerykańskiej Częstochowie, która odbędzie się 25 sierpnia. Po jej zakończeniu Ojciec Tadeusz poświęcił wszystkie motocykle, rowery oraz samochody.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1140.html

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com