Pensylwania

poleć serwis drukuj
Zazwyczaj trzecia...

Pielgrzymka kierowców, motocyklistów i rowerzystów do Amerykańskiej Częstochowy

08-07-2019

Amerykańska Częstochowa, jako Sanktuarium polonijne, przyciąga w ciągu całego roku rzesze wiernych polskiego pochodzenia na różne uroczystości i wydarzenia.

Zazwyczaj trzecia niedziela lipca obchodzona jest jako wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców i podróżujących. Z tej okazji 21 lipca, Ojcowie Paulini przez cały dzień poświęcali samochody i wszystkie inne pojazdy oraz modlili się za wszystkich prowadzących je, przez wstawiennictwo Świętego Krzysztofa. Tradycyjnie już był to także szczególny dzień, w którym do Amerykańskiej Częstochowy dotarło wiele grup pielgrzymkowych, zarówno na motocyklach jak i rowerach.

Z pewnością najbardziej liczebną grupę stanowili pielgrzymi z Chicago, którzy organizowali już XIII motocyklową pielgrzymkę. W tym roku przybyli w liczbie ponad 100 osób na 80 motocyklach. Nie zabrakło także różnych klubów, których członkowie pielgrzymowali do Domu Matki w Doylestown: Guard Riders, Highlander Riders, Eagle Riders, Rajd Katyński „Pamięć i Tożsamość”, Zbóje z Gór, Legacy MC oraz licznie przybyła Husaria z Nowego Jorku. Przybyły także inne kluby oraz wielu indywidualnych motocyklistów, głównie z New Jersey, Nowego Jorku, Pensylwanii i innych stanów.

Z okazji Wspomnienia Świętego Krzysztofa nie zabrakło także licznych pielgrzymek rowerowych. Zdecydowanie najdłuższą trasę przemierzyli uczestnicy IV Międzystanowej Pielgrzymki Rowerowej, która wyruszyła z Bostonu, Massachusetts 15 lipca. Uczestnicy tej pielgrzymki przemierzyli w trakcie tych kilku dni ponad 350 mil. W trakcie trasy pielgrzymkowej przez różne stany dołączały się pozostałe grupy rowerzystów: w Connecticut, Nowym Jorku, New Jersey oraz Pensylwanii. Do Amerykańskiej Częstochowy dojechało łącznie około 60 rowerzystów z pięciu stanów. Towarzyszyło im również 4 kapłanów. Kilkanaście osób przybyło także z pielgrzymką rowerową z Parafii Matki Bożej Różańcowej z Passaic, New Jersey.

Wszyscy uczestnicy pielgrzymek, zarówno motocyklowych jak i rowerowych, uczestniczyli w uroczystej mszy świętej o godz. 12:30 PM, której przewodniczył o. Tadeusz Olzacki OSPPE. Po mszy pielgrzymi uczestniczyli także w modlitwie nowennowej do Matki Bożej, która jest duchowym przygotowaniem do uroczystości Koronacji Ikony Jasnogórskiej w Amerykańskiej Częstochowie, która odbędzie się 25 sierpnia. Po jej zakończeniu Ojciec Tadeusz poświęcił wszystkie motocykle, rowery oraz samochody.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1140.html

wróć

Fotorelacje

Koło Podhalan #79 na Florydzie na jesiennym festiwalu w Dade City

W niedzielę, 29 września, Koło Podhalan #79 im. Matki Boskiej Ludźmierskiej na Florydzie wzięło udział w jesiennym festiwalu zorganizowanym w parafii St. Joe w Dade City, FL. Podczas festiwalu Kasia Wodnicki przedstawiła zarys historii górali. Członkowie zespołu zaprezentowali też polskie tańce. Najmłodszą grupę taneczną poprowadził Marek Krol. Fot. Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-17-2019
Cezary Pazura w audytorium parafii Niepokalanego Serca Maryi
10-18-2019
Cezary Pazura w Ambassador Banquet & Catering w Trenton
10-18-2019
Jurek Tabor w Klubie Sobieski w Greenacres
10-18-2019
Wyjazd na koncert Chóru Angelus d Amerykańskiej Częstochowy
10-19-2019
Cezary Pazura w sali przy kościele św. Stanisława Kostki
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com