Pensylwania

poleć serwis drukuj
Polsko-Amerykański...

Już wkrótce 54. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

08-26-2019

Już od pół wieku Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA gości co roku tysiące rodzin przybywających na Polsko-Amerykański Festiwal. Dla wielu z nich coroczne uczestnictwo w festiwalu stało się już tradycją.

Festiwal obfituje w atrakcje dla osób w każdym wieku. Dla dzieci są karuzele, gry, i przedstawienia w „Małym Cyrku”. Dla dorosłych polskie i amerykańskie dania i trunki, orkiestry i taniec na dwóch scenach, występy artystyczne z polskimi tańcami folklorystycznymi, odtworzenie na żywo polskiej historii sprzed wielu lat i wiele innych atrakcji. Nowością w tym roku będą bezpłatne lekcje tańca – polki w obydwa weekendy festiwalu. Drugą nową atrakcją natomiast będą owczarki podhalańskie, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcia. Goście festiwalu będą mieli również sposobność dowiedzieć się o tej niezwykłej rasie psów w Ameryce Północnej. Warto też wziąć udział w loterii. Pierwszą nagrodą w tym roku jest wycieczka do Rzymu – o wartości $7,500!

Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie jest pięknym świętowaniem polskiej kultury, tradycji, języka i historii. Położone na wzgórzach Doylestown w stanie Pensylwania Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej jest również Duchową Stolicą Polonii amerykańskiej, do której przybywają co roku setki tysięcy pielgrzymów. Polsko-Amerykański Festiwal jest idealną okazją, aby zobaczyć cudowną Ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej, przepiękny kościół, sklep z wieloma pamiątkami i dewocjonaliami, kaplicę świec oraz nowo zainstalowaną windę z dolnej kaplicy do górnego kościoła. Można również przystąpić do sakramentu spowiedzi i uczestniczyć w mszach świętych.

Festiwal odbędzie się w Labor Day Weekend: 31 sierpnia oraz 1 i 2 września, jak również w następny weekend: 7 i 8 września. We wszystkie te dni festiwalowe atrakcje zaczynają się o godz. 12 w południe, a kończą o 8 wieczorem. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu www.polishamericanfestival.org.

Teresa Wójcik

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com