Pensylwania

poleć serwis drukuj
Polsko-Amerykański...

Już wkrótce 54. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

08-26-2019

Już od pół wieku Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA gości co roku tysiące rodzin przybywających na Polsko-Amerykański Festiwal. Dla wielu z nich coroczne uczestnictwo w festiwalu stało się już tradycją.

Festiwal obfituje w atrakcje dla osób w każdym wieku. Dla dzieci są karuzele, gry, i przedstawienia w „Małym Cyrku”. Dla dorosłych polskie i amerykańskie dania i trunki, orkiestry i taniec na dwóch scenach, występy artystyczne z polskimi tańcami folklorystycznymi, odtworzenie na żywo polskiej historii sprzed wielu lat i wiele innych atrakcji. Nowością w tym roku będą bezpłatne lekcje tańca – polki w obydwa weekendy festiwalu. Drugą nową atrakcją natomiast będą owczarki podhalańskie, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcia. Goście festiwalu będą mieli również sposobność dowiedzieć się o tej niezwykłej rasie psów w Ameryce Północnej. Warto też wziąć udział w loterii. Pierwszą nagrodą w tym roku jest wycieczka do Rzymu – o wartości $7,500!

Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie jest pięknym świętowaniem polskiej kultury, tradycji, języka i historii. Położone na wzgórzach Doylestown w stanie Pensylwania Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej jest również Duchową Stolicą Polonii amerykańskiej, do której przybywają co roku setki tysięcy pielgrzymów. Polsko-Amerykański Festiwal jest idealną okazją, aby zobaczyć cudowną Ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej, przepiękny kościół, sklep z wieloma pamiątkami i dewocjonaliami, kaplicę świec oraz nowo zainstalowaną windę z dolnej kaplicy do górnego kościoła. Można również przystąpić do sakramentu spowiedzi i uczestniczyć w mszach świętych.

Festiwal odbędzie się w Labor Day Weekend: 31 sierpnia oraz 1 i 2 września, jak również w następny weekend: 7 i 8 września. We wszystkie te dni festiwalowe atrakcje zaczynają się o godz. 12 w południe, a kończą o 8 wieczorem. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu www.polishamericanfestival.org.

Teresa Wójcik

wróć

Fotorelacje

Pasowanie w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

2 listopada w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, które rozpoczyna swoją szkolną przygodę – dlatego zasługuje na wyjątkową oprawę. Tegoroczni pierwszoklasiści w bostońskiej szkole zostali powitani niezwykle ciepło. Przejęci pierwszoklasiści ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków. Fot. M. Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
11-16-2019
Bankiet jubileuszowy z okazji 100-lecia parafii św. Stanisława w Bristol
11-16-2019
30-lecie zespołu Akcent Melrose Ballroom
11-16-2019
XIII Parafiada w Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg
11-17-2019
Koncert disco polo w Klubie Sobieski w Greenacres
11-22-2019
30-lecie zespołu Akcent
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com