Pensylwania

poleć serwis drukuj
Polsko-Amerykański...

Już wkrótce 54. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

08-26-2019

Już od pół wieku Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA gości co roku tysiące rodzin przybywających na Polsko-Amerykański Festiwal. Dla wielu z nich coroczne uczestnictwo w festiwalu stało się już tradycją.

Festiwal obfituje w atrakcje dla osób w każdym wieku. Dla dzieci są karuzele, gry, i przedstawienia w „Małym Cyrku”. Dla dorosłych polskie i amerykańskie dania i trunki, orkiestry i taniec na dwóch scenach, występy artystyczne z polskimi tańcami folklorystycznymi, odtworzenie na żywo polskiej historii sprzed wielu lat i wiele innych atrakcji. Nowością w tym roku będą bezpłatne lekcje tańca – polki w obydwa weekendy festiwalu. Drugą nową atrakcją natomiast będą owczarki podhalańskie, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcia. Goście festiwalu będą mieli również sposobność dowiedzieć się o tej niezwykłej rasie psów w Ameryce Północnej. Warto też wziąć udział w loterii. Pierwszą nagrodą w tym roku jest wycieczka do Rzymu – o wartości $7,500!

Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie jest pięknym świętowaniem polskiej kultury, tradycji, języka i historii. Położone na wzgórzach Doylestown w stanie Pensylwania Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej jest również Duchową Stolicą Polonii amerykańskiej, do której przybywają co roku setki tysięcy pielgrzymów. Polsko-Amerykański Festiwal jest idealną okazją, aby zobaczyć cudowną Ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej, przepiękny kościół, sklep z wieloma pamiątkami i dewocjonaliami, kaplicę świec oraz nowo zainstalowaną windę z dolnej kaplicy do górnego kościoła. Można również przystąpić do sakramentu spowiedzi i uczestniczyć w mszach świętych.

Festiwal odbędzie się w Labor Day Weekend: 31 sierpnia oraz 1 i 2 września, jak również w następny weekend: 7 i 8 września. We wszystkie te dni festiwalowe atrakcje zaczynają się o godz. 12 w południe, a kończą o 8 wieczorem. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu www.polishamericanfestival.org.

Teresa Wójcik

wróć

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com