Pensylwania

poleć serwis drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego w Polskiej Szkole w Doylestown

09-24-2019

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

W sobotę, 14 września Polska Szkoła przy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA rozpoczęła kolejny rok nauki – rok szczególny ze względu na dwudziestolecie istnienia placówki, która jest ważną częścią tego miejsca, ucząc dzieci polskiej kultury, tradycji, historii, a także przekazując podstawy duchowe do późniejszego rozwijania życia wiary.

Ceremonię rozpoczęło odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w obecności polskiej flagi, po którym nastąpiła modlitwa o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym i błogosławieństwo, którego udzielił o. Marcin Ćwierz. Przywitanie i słowo wstępne wygłosiła dyrektor Joanna Mikoluk. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za przybycie, podsumowała udział szkoły w Polsko-Amerykańskim Festiwalu, powitała nową wicedyrektor Agatę Dajewski i nowego kapelana – o. Marcina Ćwierza oraz pozostałych nauczycieli.

Po ogłoszeniach organizacyjnych dotyczących funkcjonowania szkoły oraz przedstawieniu programu na nowy rok szkolny głos zabrała druhna Anna Radko. Druhna Ania jest odpowiedzialna za Gromadę Zuchową Polskie Poziomki ze Wzgórza Matki Bożej. Przedstawiła sposób funkcjonowania gromady i wymagania niezbędne do wstąpienia w jej szeregi, zachęcając rodziców do zapisania swoich dzieci i udziału w zuchowej przygodzie. Apel zakończył się rozejściem do poszczególnych klas, w których odbyły się wstępne organizacyjne spotkania rodziców z nauczycielami. Warto podkreślić, że w tym roku do szkoły zapisanych zostało dziewięćdziesięcioro dzieci, natomiast w klasie dla dorosłych szesnaście osób, co jest rekordowym wynikiem w historii szkoły.

Następnego dnia, w niedzielę o godz. 10.00, w Kaplicy Matki Bożej odbyła się uroczysta msza święta inaugurująca nowy rok szkolny, której przewodniczył o. Marcin. Liturgię Słowa przygotowali nauczyciele, modlitwę wiernych odczytali uczniowie. W homilii skierowanej do dzieci o. Marcin, odwołując się do ewangelii o synu marnotrawnym, przypomniał dzieciom, że najważniejsze w życiu są takie wartości jak: miłość, dobro i prawda, że prawdziwe szczęście kryje się w Bogu, który kocha każdego człowieka, nawet tego, który grzesząc odchodzi od Niego.

O. Marcin Ćwierz OSPPE

wróć

Fotorelacje

Pasowanie w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

2 listopada w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, które rozpoczyna swoją szkolną przygodę – dlatego zasługuje na wyjątkową oprawę. Tegoroczni pierwszoklasiści w bostońskiej szkole zostali powitani niezwykle ciepło. Przejęci pierwszoklasiści ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków. Fot. M. Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
11-22-2019
30-lecie zespołu Akcent
11-23-2019
125-lecie parafii Sacred Heart w New Britain
11-23-2019
Karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
11-23-2019
Zabawa Andrzejkowa
11-24-2019
Spektakl „Promieniowanie” w Klubie Sobieski w Greenacres
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com