Pensylwania

poleć serwis drukuj

Szanty w Piwnicy u Dziadka w Filadelfii

09-25-2019

Fot. Marcin Niemiec
Fot. Marcin Niemiec
Fot. Marcin Niemiec
Fot. Marcin Niemiec
Fot. Marcin Niemiec
Fot. Marcin Niemiec
Fot. Marcin Niemiec
Fot. Marcin Niemiec
Fot. Marcin Niemiec

W sobotę, 21 września, Piwnica u Dziadka zmieniła się w… Przystań u Dziadka. Tego wieczoru usłyszeć można było szanty. Rok temu z przyczyn organizacyjnych „szantowisko” się nie odbyło, ale w tym roku impreza wróciła ze zdwojona energią i wyjątkowo bogatym repertuarem, a w klimat wprowadzała nawet piracka dekoracja sceny.

Na scenie wystąpiła Dorotka Huculak, wokalistka i gitarzystka, Krzysztof Kuza – autor tekstów (między innymi, bodajże najpopularniejszej szanty – „Pożegnanie Liverpoolu”), który zaśpiewał i zagrał wraz z synem Stefanem starsze szanty do muzyki tradycyjnej. Współzałożyciele Piwnicy U Dziadka – Kasia i Paweł Przybycień wystąpili z Marcinem Frączakiem (gitara, śpiew) jako DIXIT GANG. Koncert zwieńczył występ zespołu SOVA w składzie: Erica Szymanski – skrzypce, Piotrek Bernasiuk – gitara, Michał Głogowski – gitara, Pawel Bernasiuk – perkusja, Artur Jacek Siembab – bas i Wojciech Galadyk – śpiew.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Webster

W piątek, 7 lutego, Klub PACC rozbrzmiewał tanecznymi rytmami. Podczas polskiego wieczoru walentynkowego o muzykę do tańca zadbali Paweł Kosztyla i Robert Powaza – czyli założyciele radia Nasze Radio Nowa Anglia, jedynej polskiej audycji radiowej w Nowej Anglii (można słuchać na fali 97.5 FM) – oraz Voy Anuszkiewicz. Zabawa taneczna była połączona ze smacznym poczęstunkiem i niespodzianką dla każdej z obecnych na imprezie pań. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com