Pensylwania

poleć serwis drukuj

Uroczyste ślubowanie w Polskiej Szkole „Ogniwo” w Morrisville

11-06-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W sobotę, 2 listopada, otworzyły się wrota do krainy wiedzy i umiejętności dla pierwszoklasistów, którzy stali się pełnoprawnymi uczniami polskiej szkoły „Ogniwo” w Morrisville, PA. W tym niezwykle ważnym dniu u progu edukacji szkolnej dzieciom towarzyszyli rodzice, krewni, przyjaciele oraz cała społeczność szkolna.

Uroczystość pasowania rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły Moniki Zarzyckiej, która powitała wszystkich zgromadzonych oraz krótkim przemówieniem wychowawczyni Anny Drężek, która skierowała kilka słów do rodziców i zaprosiła na autorską część artystyczną.

Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą na temat szkoły, ojczyzny i przyjaźni, prezentując zdolności recytatorskie i wokalne. Ponadto musieli się wykazać prawidłową postawą przed tak dużą publicznością. Do przedstawienia byli zaangażowani starsi koledzy i koleżanka, wcielając się w rolę Indian. Wykreowane postacie miały na celu zachęcenie najmłodszych do bezstresowego podjęcia nauki w polskiej szkole w myśl kultowej piosenki Anny Jantar: „Najtrudniejszy pierwszy krok…”, bo w „Ogniwie” jak w dobrym kinie, szybko, ciekawie przemija czas.

Najważniejszym momentem akademii było złożenie ślubowania, po którym przywódczyni szkoły dokonała pasowania symbolicznym ołówkiem. Ukoronowaniem zaś było wręczenie pamiątkowych dyplomów i książeczek.

A. Drężek

wróć

Fotorelacje

Koncert pieśni religijnych i patriotycznych w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

W niedzielę, 3 listopada, w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie odbył się koncert pieśni religijnych i patriotycznych zorganizowany przez Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku. Koncert poświęcony był polskiemu papieżowi św. Janowi Pawłowi II. Koncert prowadziła Zofia Twarowska, kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia była Teresa Rysztof, a na scenie zaprezentowali się utalentowane dzieci i młodzież. Fot. Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku/Kazia Szafran

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
11-16-2019
Bankiet jubileuszowy z okazji 100-lecia parafii św. Stanisława w Bristol
11-16-2019
30-lecie zespołu Akcent Melrose Ballroom
11-16-2019
XIII Parafiada w Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg
11-17-2019
Koncert disco polo w Klubie Sobieski w Greenacres
11-22-2019
30-lecie zespołu Akcent
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com