Pensylwania

poleć serwis drukuj
Rekolekcje...

Rekolekcje paulinów w USA

11-25-2019

„Dlatego zwabię ją i wyprowadzę na pustynię, i przemówię do jej serca” (Oz 2, 16). Motto „Solus cum Deo Solo – Sam na Sam z Bogiem” przenika całe paulińskie życie. Jest ono szczególnie aktualne w czasie dorocznych rekolekcji zakonnych, które zakonnicy przeżywają w celu umocnienia swojej relacji z Chrystusem oraz wyjścia na duchową pustynię, aby usłyszeć głos Boga w swoim sercu.

Ojcowie i bracia posługujący w Stanach Zjednoczonych odbyli swoje rekolekcje zakonne w dwóch turach w listopadzie 2019 r. Pierwsza tura odbyła się w jezuickim ośrodku rekolekcyjnym „Loyola” w Morristown w stanie New Jersey w dniach 11-16 listopada. Natomiast druga grupa przeżywała swoje doroczne ćwiczenia duchowe w paulińskim klasztorze w Doylestown, przy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, w dniach 18-23 listopada. Uczestniczyli w nich paulini posługujący w różnych parafiach i klasztorach w Stanach Zjednoczonych: Buffalo (NY), Rockville (CT), Manhattan (NY), Harwood Heights (IL), Summerfield (FL), Doylestown (PA).

Nauki rekolekcyjne dla obu grup poprowadził o. Piotr Łoza OSPPE, socjusz, wychowawca Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Paulinów w Krakowie, na Skałce. Głosząc słowo Boże, ojciec Piotr poruszył wiele tematów dotyczących życia zakonnego i duchowego, m.in. świadomość własnej grzeszności; stawanie w prawdzie przed Bogiem; potrzeba osobistego nawrócenia; lęki, które nosimy w sobie; o życiu wspólnotowym; doświadczeniu krzyża; relacji z Maryją oraz o Lectio Divina.

Rekolekcje Prowincji Amerykańskiej Zakonu Paulinów były wspaniałą okazją do wspólnych spotkań zakonników pracujących na różnych placówkach na terenie USA, modlitwy, wyciszenia oraz pogłębienia życia duchowego. A przede wszystkim był to czas umocnienia w życiu zakonnym i posłudze kapłańskiej dla wszystkich uczestników.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Opłatek Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w New Jersey

4 grudnia w Cracovia Manor w Wallington, NJ odbyło się przyjęcie opłatkowe dla członków PSFCU ze stanów New Jersey i Pensylwania. Tu także ponad dwieście osób składało sobie życzenia i łamało się tradycyjnym opłatkiem, który poświęcił proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wallington, ks. Feliks Marciniak. Spotkanie rozpoczęło się od koncertu kolęd w wykonaniu członków Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którzy przebywają na tournée po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Fot. PSFCU

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
12-21-2019
Bożonarodzeniowe karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
12-24-2019
Wigilia w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
12-31-2019
Zabawa sylwestrowa w Klubie Sobieski w Greenacres
12-31-2019
Sylwester w Orlando
12-31-2019
Sylwester w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com