Pensylwania

poleć serwis drukuj
Amerykańska...

Duchowa Stolica Polonii przygotowuje się na Narodziny Jezusa

12-18-2019

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wspominamy narodziny Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Chrystus rodzi się nie obok nas, lecz w nas – my jesteśmy świadkami Jego przyjścia w dzisiejszym świecie, podobnie jak Pasterze i Trzej Królowie zaświadczyli o tym ponad 2000 lat temu. Świadczymy o Chrystusie przede wszystkim naszą wiarą, modlitwą, czynami nawrócenia, które dokonuje się w naszych sercach, a wyrażają w konkretnych postawach miłości i przebaczenia.

To właśnie w tym szczególnym czasie, gdy łamiemy się opłatkiem, przełamujemy również naszą złość, egoizm, pokazując, że warto i trzeba starać się być dobrym i pięknym duchowo człowiekiem. Święta Bożego Narodzenia to również czas szczególnej modlitwy, która wyraża się na wiele sposobów, ale najpiękniejszym jest i pozostanie Eucharystia, która jest tym szczególnym momentem spotkania się z Chrystusem na poziomie serca i przyjęciem Go jako Pana i Zbawiciela. Nie znalazł miejsca w Betlejem, dlatego puka do drzwi naszych serc szukając schronienia i odpoczynku.

Amerykańska Częstochowa przygotowuje się na przyjście Jezusa Chrystusa przede wszystkim duchowo poprzez sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania, aby jak najlepiej każdy wierny mógł przygotować swoje serce. Owocem tego niech stanie się udział w uroczystej mszy świętej wigilijnej sprawowanej w j. angielskim o 5:00 pm oraz o północy podczas tradycyjnej polskiej pasterki, po której w kafeterii odbędzie się spotkanie opłatkowe. A w niedzielę, 29 grudnia, o godz. 4:00 pm w kaplicy św. Anny odbędzie się koncert kolęd.

W godnym przeżywaniu świętego czasu niech pomogą wam także świąteczne dekoracje, a wśród nich: żywa szopka ze zwierzętami na zewnątrz sanktuarium, ruchoma szopka w górnym kościele oraz ponad 200,000 kolorowych lampek, które rozświetlą to miejsce szczególnym blaskiem.

o. Marcin Ćwierz OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1200.html


Porządek mszy świętych w Amerykańskiej Częstochowie w Boże Narodzenie:

24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia:

  • msza wigilijna o godz. 5:00 pm (w j. angielskim), oraz tradycyjna pasterka (w j. polskim i angielskim).

25 grudnia – Boże Narodzenie:

  • msze w j. angielskim: o godz. 9:00 am, 11:00 am, 2:30 pm oraz 5:00 pm;
  • msze w j. polskim: o godz. 8:00 am, 10:00 am and 12:30 pm.
wróć

Fotorelacje

Obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego w metropolii nowojorskiej

Społeczność polonijna złożyła w sobotę 1 sierpnia na nowojorskim Greenpoincie hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Na maszcie przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zawisła flaga z kotwicą Polski Walczącej, która powiewać będzie nad Greenpointem aż do października, przez 63 dni – dokładnie tyle, ile trwało powstanie. Fot. PSFCU, facebook.com/GRAMXPROMOTIONS

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com