Pensylwania

poleć serwis drukuj
Fot. czestochowa.us

Koncert Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

01-10-2020

Jednym z tradycyjnych zwyczajów bożonarodzeniowych, obok wigilijnego stołu, łamania się opłatkiem czy udziału w Pasterce jest kolędowanie. Śpiew kolęd wyraża naszą radość i wdzięczność Jezusowi za przyjście na ten świat, za stanie się jednym z nas. W wielu krajach i językach wierni chrześcijanie wyśpiewują tę radość w tym szczególnym bożonarodzeniowym czasie. Nie inaczej było również w Amerykańskiej Częstochowie, która ze względu na swój szczególny sanktuaryjny charakter przyciąga wielu pielgrzymów mówiących w różnych językach, a skoro mówiących to i śpiewających.

Aby zjednoczyć ich wokół Jezusowego żłóbka, po raz kolejny o. Krzysztof Drybka, przeor Amerykańskiej Częstochowy ogłosił bożonarodzeniowy koncert, który odbył się w niedzielę 29 grudnia, o godz. 4pm, w Kaplicy św. Anny. Koncert zorganizował i poprowadził p. Paweł Raczkowski, organista przy naszym sanktuarium. Udało mu się zgromadzić chór polifoniczny, orkiestrę dętą, inne grupy działające przy naszym sanktuarium, jak również przedstawicieli wspólnoty Ojców Paulinów. Taka mieszanka zaprezentowała przepiękny, bogaty bożonarodzeniowy repertuar muzyczny z wielu krajów. Mogliśmy usłyszeć polskie kolędy i pastorałki śpiewane przez diakonię muzyczną Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Shema, małego Dominika, syna naszego organisty, który zaśpiewał niełatwą w interpretacji kolędę Przybieżeli do Betlejem.

O. Rafał Walczyk zagrał na gitarze i zaśpiewał utwór: Weź mnie Panie. O. Marcin Ćwierz wykonał znaną francuską kolędę: Les anges dans nos campagnes. Pani Hope Lacson po świątecznemu zinterpretowała utwór Hallelujah Leonarda Cohena. Kilka kolęd zaśpiewał nasz sanktuaryjny chór. Kolędy solo i w grupie zaprezentowali członkowie orkiestry dętej oraz p. Anna Lubomirski, która zagrała jedną z kolęd na flecie poprzecznym. Całemu wydarzeniu towarzyszyła radość, wierni chętnie włączali się w śpiew kolęd, dzieląc wzajemnie radością i serdecznym ciepłem. Z radością oczekujemy już przyszłorocznego koncertu, który miejmy nadzieję będzie jeszcze piękniejszy i bogatszy w repertuar.

o. Marcin Ćwierz


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1202.html

wróć

Fotorelacje

„Pawełki” w Amerykańskiej Częstochowie

Paulini w Doylestown przeżywają Nowennę do swojego patrona – Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com