Pensylwania

poleć serwis drukuj

„Nieplanowane”

01-24-2020

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

Styczeń w Stanach Zjednoczonych jest szczególnym miesiącem, w którym Kościół zachęca do modlitwy w obronie życia poczętego oraz organizuje różne wydarzenia z tym związane. 22 stycznia obchodzony jest liturgiczny dzień modlitwy o prawną ochronę życia od momentu poczęcia.

W tym roku w piątek 24 stycznia odbywa się także doroczny marsz w obronie życia w Waszyngtonie. Te wszystkie wydarzenia związane są z niechlubną rocznicą uchwalenia przez Sąd Najwyższy USA ustawy Roe przeciwko Wade (Roe vs. Wade) legalizującej aborcję w USA.

Amerykańska Częstochowa jest także ważnym miejscem działalności pro-life. W niedzielę 19 stycznia w naszym Sanktuarium odbyła się projekcja filmu pro-life „Nieplanowane” („Unplanned”), opowiadającej o historii Abby Johnson, byłej dyrektorki kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, a obecnie bardzo aktywnej działaczki pro-life. Wydarzenie to zorganizowane było przez Darię i Stanisława Żarczyńskich, którzy na co dzień pracują jako terapeuci i psychologowie w stanie New Jersey, a w sanktuaryjnym Domu Pielgrzyma prowadzą także cykliczne rekolekcje dla osób z syndromem post-aborcyjnym „Winnica Racheli” („Rachel’s Vineyard”). Po filmie poprowadzili również dyskusję oraz w trakcie trwanie seansu zajęcia dla dzieci nt. „Rozwój dziecka przed narodzeniem”.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego w metropolii nowojorskiej

Społeczność polonijna złożyła w sobotę 1 sierpnia na nowojorskim Greenpoincie hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Na maszcie przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zawisła flaga z kotwicą Polski Walczącej, która powiewać będzie nad Greenpointem aż do października, przez 63 dni – dokładnie tyle, ile trwało powstanie. Fot. PSFCU, facebook.com/GRAMXPROMOTIONS

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com