Pensylwania

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum CPSD
Fot. Archiwum CPSD

Spotkanie opłatkowe Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Amerykańskiej Częstochowie

01-24-2020

W czasie świąt Bożego Narodzenia różne grupy społeczne czy duszpasterskie organizują spotkania opłatkowe połączone niejednokrotnie z dniem skupienia.

Jedną z tych grup, niezwykle ważną dla rozwoju życia Polonii, zwłaszcza dzieci i młodzieży, są nauczyciele pracujący w polskich szkołach, którzy przez swoją służbę przekazują młodemu pokoleniu nie tylko wiedzę o Polsce, lecz także polską tradycję i narodowe wartości.

Centrala Polskich Szkół Dokształcających (CPSD) w Stanach Zjednoczonych zorganizowała spotkanie opłatkowe dla nauczycieli pracujących w całym regionie wschodniego wybrzeża USA. Odbyło się ono w niedzielę, 20 stycznia 2020 roku, w Amerykańskiej Częstochowie. W programie znalazły się m.in. konferencja duchowa, którą przeprowadził o. Tadeusz Lizinczyk OSPPE, kapelan CPSD. Następnie wszyscy udali się na mszę św. do kaplicy Matki Bożej, po której w kafeterii wszyscy podzielili się opłatkiem, składając bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.

o. Marcin Ćwierz OSPPE

wróć

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com