Pensylwania

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum CPSD
Fot. Archiwum CPSD

Spotkanie opłatkowe Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Amerykańskiej Częstochowie

01-24-2020

W czasie świąt Bożego Narodzenia różne grupy społeczne czy duszpasterskie organizują spotkania opłatkowe połączone niejednokrotnie z dniem skupienia.

Jedną z tych grup, niezwykle ważną dla rozwoju życia Polonii, zwłaszcza dzieci i młodzieży, są nauczyciele pracujący w polskich szkołach, którzy przez swoją służbę przekazują młodemu pokoleniu nie tylko wiedzę o Polsce, lecz także polską tradycję i narodowe wartości.

Centrala Polskich Szkół Dokształcających (CPSD) w Stanach Zjednoczonych zorganizowała spotkanie opłatkowe dla nauczycieli pracujących w całym regionie wschodniego wybrzeża USA. Odbyło się ono w niedzielę, 20 stycznia 2020 roku, w Amerykańskiej Częstochowie. W programie znalazły się m.in. konferencja duchowa, którą przeprowadził o. Tadeusz Lizinczyk OSPPE, kapelan CPSD. Następnie wszyscy udali się na mszę św. do kaplicy Matki Bożej, po której w kafeterii wszyscy podzielili się opłatkiem, składając bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.

o. Marcin Ćwierz OSPPE

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Webster

W piątek, 7 lutego, Klub PACC rozbrzmiewał tanecznymi rytmami. Podczas polskiego wieczoru walentynkowego o muzykę do tańca zadbali Paweł Kosztyla i Robert Powaza – czyli założyciele radia Nasze Radio Nowa Anglia, jedynej polskiej audycji radiowej w Nowej Anglii (można słuchać na fali 97.5 FM) – oraz Voy Anuszkiewicz. Zabawa taneczna była połączona ze smacznym poczęstunkiem i niespodzianką dla każdej z obecnych na imprezie pań. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com