Pensylwania

poleć serwis drukuj
W Środę Popielcową...

Wielki Post w Amerykańskiej Częstochowie

03-06-2020

W Środę Popielcową, 26 lutego, rozpoczął się liturgiczny okres Wielkiego Postu. W czasie każdej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA wierni mogli uczestniczyć w obrzędzie posypania głów popiołem.

Ojcowie paulini, głosząc słowo Boże w tym dniu, szczególnie zachęcali do dobrego przeżycia tego czasu, do praktykowania postu, modlitwy i jałmużny, tak aby przygotować się na celebrację misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wielki Post jest okazją, aby powrócić do Boga, zmienić postępowanie, aby „nawracać się i uwierzyć w Ewangelię”. To czas, aby zatrzymać się i zastanowić nad życiem. Warto wybrać się do Amerykańskiej Częstochowy, aby dobrze duchowo przeżyć ten szczególny czas.

W Sanktuarium odbywają się tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa odbywa się w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w piątki o godzinie 6:00 pm w j. polskim oraz o 7:00 pm w j. angielskim, natomiast Gorzkie Żale śpiewane są w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 12:30 pm. Spowiedź dostępna jest każdego dnia. W dni powszednie (piątek-sobota) spowiedź rozpoczyna się o godzinie 11:00 am (w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej – dolny kościół), a w niedziele dostępna jest podczas wszystkich mszy świętych.

Dobrą okazją do skupienia i przeżycia Wielkiego Postu są rekolekcje, które odbywają się w Domu Pielgrzyma „Ave Maria” przy Sanktuarium. Rekolekcje w języku polskim odbędą się w dniach 20-22 marca. Poprowadzi je o. Marcin Ćwierz, paulin posługujący na co dzień w Amerykańskiej Częstochowie. Natomiast w języku angielskim odbędą się w dniach 27-29 marca, a poprowadzi je o. Paweł Bielecki, kapucyn, misjonarz i lekarz posługujący na co dzień w Libanie. W celu rejestracji na rekolekcje wielkopostne należy się skontaktować z Domem Pielgrzyma lub biurem Sanktuarium: 215-345-0600, wew. 4005.

Nowym wydarzeniem w tym roku będzie sztuka „Misterium Męki Pańskiej”, przygotowana przez młodzież amerykańską z Sanktuarium. Przedstawienie odbędzie się w Niedzielę Palmową (5 kwietnia) o godz. 4:00 pm w Kafeterii.

Więcej informacji o wydarzeniach w Wielki Poście można znaleźć pod linkami: https://mailchi.mp/czestochowa.us/wielkipost lub https://czestochowa.us/pl/

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com