Pensylwania

poleć serwis drukuj
Fot. czestochowa.us

Przesłanie nadziei z Amerykańskiej Częstochowy

03-28-2020

„Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach” powiedział św. Jan Paweł II. W dzisiejszym trudnym czasie, zdominowanym przez pandemię koronawirusa COVID-19, słowa naszego świętego papieża wydają się tracić swój właściwy wydźwięk. Z bólem serca patrzymy na rosnące statystyki ofiar, z niepewnością obserwujemy rozwój sytuacji wokół nas, w naszym środowisku, obserwujemy sceny pełne cierpienia ze szpitalnych sal i korytarzy. Do tego dochodzi również zawieszenie działalności duszpasterskiej wielu diecezji, a co za tym idzie parafii, które dotyka nasze życie duchowe i zawęża do minimum naszą kościelną aktywność. W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA zamknęliśmy większość budynków sanktuaryjnych, zawiesiliśmy działalność grup, odwołaliśmy rekolekcje wielkopostne i grupy, które chciały nawiedzić nasze Sanktuarium w najbliższym czasie. Smutne i rozrywające serce były to decyzje, które jednak musieliśmy podjąć świadomi ciążącej na nas odpowiedzialności za życie każdego człowieka, a także praw państwowych i diecezjalnych, od których respektowania nie jesteśmy w żadnym wypadku zwolnieni. Nadzieja jednak nie zgasła, Maryja nie pozwoliła zamknąć swego Domu, w którym każdy, w dobrej czy złej doli, w radości czy smutku, może zawierzyć przez Nią Bogu swoje życie, w cichej modlitwie serca. Na chwilę obecną każdego dnia w Kaplicy Matki Bożej można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, w godzinach 11 am – 5 pm, zachęcamy również do uczestnictwa w niej przez łącza internetowe. Eucharystia sprawowana jest w każdą niedzielę w godzinach: 9.30 am w języku polskim i 11.00 am w języku angielskim poprzez transmisję internetową oraz radiową za pośrednictwem Radia Rampa. W dni powszednie tygodnia, po zakończonej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 5.20 pm, ojcowie i bracia paulini sprawują mszę św. konwentualną z nieszporami przed cudownym obrazem Matki Bożej, w której również można uczestniczyć drogą online. Wszystkie transmisje dostępne są na stronie internetowej, na kanale YouTube Amerykańskiej Częstochowy, profilu facebookowym oraz na Twitterze.

Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjmowania do serca Chrystusa w akcie Komunii Świętej duchowej, której tekst bez problemu możemy znaleźć w internecie lub książeczce do modlitwy. Nie zapominamy również o modlitwie za tych, którzy jej potrzebują. W związku z tym na naszej stronie internetowej powstała specjalna zakładka, gdzie wierni mogą nadsyłać drogą elektroniczną napisane osobiste intencje, w których nasza wspólnota modli się w trakcie codziennej modlitwy brewiarzowej. Zamierzamy jeszcze w najbliższym czasie podjąć różne inicjatywy duszpasterskie, o których będziemy szerzej informować na naszej stronie internetowej: www.czestochowa.us. Zachęcamy do jej częstego odwiedzania nie tylko ze względu na informacje, lecz także ku pokrzepieniu ducha i wzmocnieniu nadziei. Nie zapominajmy, że Kościół to Wspólnota, a nie wyłącznie mury. Jeśli modlimy się, adorujemy Chrystusa, rozważamy Jego Słowo, karmimy się Jego obecnością, możemy być pewni, że Kościół żyje, bo my żyjemy, bo Chrystus żyje w nas. Ks. Tischner napisał kiedyś przepiękne słowa: „Losem człowieka jest dać się pokonać nadziei. Ginie ten, kto przestaje jej ulegać”. Pozwól, by pokonała cię nadzieja, a znajdziesz siłę do tego, by samemu pokonać to, co trudne. Uczynisz to mocą samego Boga, który sam weźmie cię w obronę i tak jak w życiu Maryi, tak również w twoim uczyni wielkie rzeczy.

o. Marcin Ćwierz OSPPE


Pomocne linki:

https://czestochowa.us/pl/

https://czestochowa.us/pl/live/

https://czestochowa.us/pl/wydarzenia-sanktuarium/wazne-informacje-na-czas-pandemii-koronawirusa-covid-19/

https://czestochowa.us/pl/nie-trac-twojej-nadziei/

https://www.facebook.com/american.czestochowa/

https://twitter.com/OLCZShrine

https://www.instagram.com/czestochowa_shrine/

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com