Pensylwania

poleć serwis drukuj
Rowerzyści przybyli...

Spotkanie w Domu Matki

07-23-2020

Trwający obecnie jubileuszowy rok setnej rocznicy urodzin papieża św. Jana Pawła II stał się dla wielu grup inspiracją do podjęcia licznych inicjatyw mających na celu przywołanie postaci naszego wielkiego świętego rodaka oraz przypomnienie jego nauczania i działalności. Amerykańska Częstochowa postanowiła, poprzez przygotowanie specjalnej wystawy w budynku Visitor’s Center, opowiedzieć pielgrzymom historię pielgrzymek św. Jana Pawła II, ubogaconą licznymi zdjęciami, które świadczą o ogromnej odpowiedzialności, której podjął się papież za całą powierzoną mu przez Chrystusa rodzinę dzieci Bożych. Oprócz tego wierni mogą uczcić relikwię św. Jana Pawła II, wyłożoną na specjalnej, powstałej w tym celu dekoracji, w prezbiterium górnego kościoła.

Motocykliści

Nie można jednak zapomnieć o wiernych pielgrzymach Amerykańskiej Częstochowy, którzy swoim zaangażowaniem i ofiarą godnie uczcili św. Jana Pawła II. W niedzielę, 19 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, odbyła się doroczna pielgrzymka kierowców, motocyklistów oraz rowerzystów. Pielgrzymowanie jako pierwsi rozpoczęli motocykliści, którzy już po raz 16. przybyli do Duchowej Stolicy Polonii. Przewodził im duchowo ks. Maciej Galle, który wraz z Darią Łyskawa i o. Bartłomiejem Marciniakiem zadbali o organizację całej pielgrzymki. Tematem spotkania stały się najpiękniejsze słowa papieża Polaka: „Nie lękajcie się!”. Teren Sanktuarium, zazwyczaj spokojny i cichy, rozerwał potężny ryk dziewięćdziesięciu dwóch motocykli przybyłych przede wszystkim z Chicago, lecz również z New Jersey, Nowego Jorku i Pensylwanii, reprezentujących następujące kluby: Highlander Riders, Zbóje z Gór, Guard Riders, Rajd Katyński, Eagle Riders, Legacy South i Sokół Riders. Niektórzy motocykliści zabrali ze sobą rodziny, przez co stworzyła się wspaniała wspólnota ludzi, którzy potrafią cieszyć się życiem, dzielić czas z najbliższymi i ukazywać innym swoje przywiązanie do Boga i wiary, którą noszą w sercach. Ze względu na pandemię koronawirusa, aby nie tworzyć wielkiego zbiorowiska z pielgrzymami, którzy w tym samym dniu przybyli do Domu Matki w pielgrzymkach rowerowych, motocykliści uczestniczyli w mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej o godz. 8.00 rano. Mszy świętej przewodniczył ks. Maciej Galle, a po niej poświęcono wszystkie motocykle, powierzając motocyklistów opiece Maryi i protekcji św. Krzysztofa.

Pielgrzymki rowerowe

Wspomniani już rowerzyści przybyli w tym samym dniu do Maryi z kilku kierunków, nie bacząc na ponadtrzydziestostopniowy upał. Szósta Ekstremalna Pielgrzymka Rowerowa z Passaic w New Jersey zgromadziła szesnastu uczestników. Z Manville w New Jersey, pod hasłem „Mocni w Wierze na Rowerze”, również pojawiła się kilkunastoosobowa grupa rowerzystów, lecz najwięcej przybyło w Piątej Międzystanowej Pielgrzymce Rowerowej, bo aż stu osiemnastu uczestników, w tym dziewięciu wolontariuszy, pięciu kapłanów i siostra zakonna: ze Stamford w Connecticut trzydzieści trzy osoby, z Brooklynu przyjechało dwadzieścia pięć osób, a z Wallington i Linden w New Jersey odpowiednio dwadzieścia siedem i trzynaście osób. Uczestniczyli oni w mszy świętej o 12.30, której przewodniczył o. Mikołaj Socha.

o. Marcin Ćwierz OSPPE


„Dziękujemy Bogu za każdego motocyklistę i rowerzystę, którzy podjęli się trudu przebycia długiej drogi do Domu Maryi, aby dać świadectwo wiary i miłości Bogu, stając się żywym pomnikiem dziedzictwa św. Jana Pawła II” – o. Marcin Ćwierz OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1230.html

wróć

Fotorelacje

Obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego w metropolii nowojorskiej

Społeczność polonijna złożyła w sobotę 1 sierpnia na nowojorskim Greenpoincie hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Na maszcie przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zawisła flaga z kotwicą Polski Walczącej, która powiewać będzie nad Greenpointem aż do października, przez 63 dni – dokładnie tyle, ile trwało powstanie. Fot. PSFCU, facebook.com/GRAMXPROMOTIONS

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com