Pensylwania

poleć serwis drukuj

Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Amerykańskiej Częstochowie

08-07-2020

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

W niedzielę 2 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA uczczona została76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczysta msza św. z tej okazji odbyła się o godz. 12:30 pm, a przewodniczył jej o. Bartłomiej Marciniak. Wyjątkowymi gośćmi tego dnia w Amerykańskiej Częstochowie byli Kadeci Pułaskiego oraz Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki wraz z rodziną. Była to pierwsza wizyta nowego konsula w Duchowej Stolicy Polonii. Po mszy świętej odbyły się uroczystości patriotyczne na cmentarzu Amerykańskiej Częstochowy, upamiętniające żołnierzy walczących w Powstaniu Warszawskim.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com