Pensylwania

poleć serwis drukuj

XVII Kongres Trzeźwości w Amerykańskiej Częstochowie

08-07-2020

W XVII Kongresie...
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

W dniach 24-26 lipca br. w Amerykańskiej Częstochowie odbył się kolejny, XVII już, Kongres Trzeźwości, w którym uczestniczyło ponad 30 osób. Zjednoczyli się oni pod hasłem: „Od słabości do miłości, aby uczestniczyć w rozważaniach rekolekcyjnych, nabrać ducha przez osobistą modlitwę oraz podzielić się własnym, trudnym i bolesnym doświadczeniem wychodzenia z nałogu. 

Przewodnikiem duchowym na czas Kongresu został o. Marcin Ćwierz. Rozważania duchowe oparte były na drodze przemiany św. Piotra, który, jak powiedział o. Marcin, z chojraka opierającego wszystko na własnych siłach, stał się pokornym i prawdziwym Apostołem Chrystusa, także, a nawet przede wszystkim, poprzez doświadczenie zdrady Mistrza opartej na słabości. W czterech konferencjach nawiązujących do czterech ważnych etapów życia św. Piotra: chodzenia po jeziorze, upomnieniu Jezusa pod Cezareą Filipową, zaparciu się Go przed męką i finałowym spotkaniu nad jeziorem po zmartwychwstaniu, ukazane zostało ludzkie patrzenie na Boga i miłosierne spojrzenie Boga na człowieka, którego wysiłki w walce ze słabością powinny być oparte nie na sobie, lecz na łasce Boga, która prawdziwie przemienia. Życie osób uzależnionych, ich wyjście z nałogu stanowi najlepszy przykład na zrozumienie tej prawdy. Ich doświadczenie mówi więcej niż najlepsza homilia czy konferencja.

To, co urzekało najbardziej z czasie Kongresu, to przede wszystkim piękna wiara i radość uczestników, którzy uwierzyli, że Bóg ich nie przekreślił, lecz dał nowe życie, czyniąc, podobnie jak św. Piotra, na nowo apostołami Jego miłości, rybakami, którzy teraz najlepiej potrafią pomóc tym, co pogrążeni są w nałogach, gdyż wiedzą na podstawie własnych przeżyć, jak wielkim złem jest każdy nałóg.

o. Marcin Ćwierz OSPPE

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com