Pensylwania

poleć serwis drukuj

Polonia wspiera reelekcję Donalda Trumpa

10-22-2020

Wszyscy skupili się...
Wśród przybyłych i...
Kolumna złożona z...
Fot. Archiwum Klub...
Fot. Archiwum Klub...
Fot. Archiwum Klub...

„Bikers, Cars and Truckers 4 Trump Road Rally” („Kierowcy motocykli, samochodów oraz ciężarówek dla Trumpa”) – pod takim hasłem 17 października br. odbył się rajd samochodowy popierający reelekcję Donalda Trumpa na prezydenta USA.

Hasło wiecu jest ściśle związane z organizacją People4Trump, która powstała w stanie Pensylwania, jako oddolna inicjatywa założona między innymi przez republikańskiego działacza Jima Worthingtona. Z chwilą, gdy Donald Trump został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych, ten ruch społeczny podjął się zadania wspierania grup i osób zaangażowanych w propagowanie myśli republikańskiej.

W sobotnim wydarzeniu niesamowite wrażenie robiła kolumna złożona z motocyklistów, samochodów osobowych i ciężarowych udekorowanych tablicami, banerami oraz flagami, na których widniało nazwisko obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ilości samochodów nie można było zliczyć, ich liczba przerosła oczekiwania, organizatorzy oszacowali liczbę pojazdów biorących udział w rajdzie na ponad dwa tysiące. Przejazd rozpoczął się od miejscowości Newtown, a zakończył się w Doylestown w obrębie hrabstwa Bucks stanu Pensylwania.

Nieprzypadkowo miasteczko Newtown zostało wybrane na rozpoczęcie trasy przejazdu pro-Trumpowej parady, ponieważ właśnie tutaj 21 października 2016 roku przybył ze swoją kampanią prezydencką ówczesny kandydat na prezydenta – Donald Trump.

Wśród przybyłych i skandujących okrzyki poparcia dla reelekcji obecnego prezydenta Polonia amerykańska, której samochody oprócz flag amerykańskich udekorowano biało-czerwonymi, stanowiła najbardziej zauważalną grupę. Pośród nich byli Polacy skupieni wokół organizacji patriotycznych, tj. Kluby Gazety Polskiej, Komitet Smoleńsko-Katyński, przedstawiciele organizacji weterańskich, przedstawiciele Reduty Dobrego Imienia USA, Domu Polskiego w Filadelfii, członkowie polskich klubów motocyklowych, czynnie działających na terenie wschodniego wybrzeża USA oraz wielu zwykłych Polaków, którzy popierają działania Donalda Trumpa. Wszyscy skupili się wokół niedawno utworzonej na potrzeby kampanii prezydenckiej grupy „PA Polish-Americans for TRUMP” i pod taką nazwą wzięli udział w tym wydarzeniu. Podczas przejazdu parady samochodów przez miasteczka Bucks County polskie barwy narodowe wzbudzały w mieszkańcach, którzy bardzo licznie zgromadzili się na poboczach drogi całej trasy, mnóstwo emocji. Często słychać było okrzyki „Polska, Poland”. Główny organizator rajdu zwrócił się do Polaków, dziękując im za przybycie: „To wy, Polacy, lepiej rozumiecie dzisiejsze problemy Stanów Zjednoczonych, niż często sami Amerykanie”.

Dla Polonii udział w tym wydarzeniu miał fundamentalne znaczenie, był dowodem wdzięczności za wszystko, co do tej pory zrobił obecny prezydent USA dla Polski i Polaków. Warto tutaj wspomnieć o zniesieniu wiz dla obywateli RP, wzmocnieniu polskiej obronności poprzez ulokowanie wojsk amerykańskich na terenie Polski oraz wspieranie projektu „Trójmorza” gwarantującego niezależność energetyczną dla Polski i dwunastu krajów współtworzących ten koncept.

Małgorzata Bojko

wróć
~Jerzy Robert
2020-11-02 21:56:59
Zgłoś do moderacji
Analitycy JP Morgan Bank prognozują: Indeks S&P 500 wzrośnie do poziomu 3900 punktów (ponad 15% więcej niż teraz), jeśli wygra Trump. Wygrana Bidena będzie prowadzić do stagnacji gospodarczej. Biden na stanowisku prezydenta, poprzez jego plany zwiększenia podatków, oraz "wygaszenia" przemysłu naftowego na rzecz "zielonej energii", może wywołać kryzys gospodarczy oraz zachwianie miejsca Ameryki, jako pierwszej światowej potęgi.
~Jerzy Robert
2020-10-23 22:46:33
Zgłoś do moderacji
Joe Biden. Partia Demokratyczna w USA, od czasów Clintona i Obamy, staje się coraz bardziej lewicowa. To nie jest ta sama partia, której kandydatem na prezydenta w 1960 roku był John Kennedy. Teraz działacze Partii Demokratycznej, to zwolennicy idei kontrowersyjnego miliardera Sorosa, zwolennicy dyktatu i przemocy ze strony mniejszości rasowych i seksualnych. Do nich zaliczają się tacy politycy jak były prezydent Obama, pani Hillary Clinton, była kandydatka na prezydenta w 2016 roku, czy właśnie obecny kandydat Demokratów, Joe Biden.
~Jerzy Robert
2020-10-23 22:40:15
Zgłoś do moderacji
Donald Trump reprezentuje tradycyjne wartości, jak chrześcijaństwo i poszanowanie praw własności. Joe Biden jest opanowany przez skrajne idee starego miliardera Sorosa, który od wielu lat walczy z konserwatywnym Trumpem. Niebezpieczne idee Sorosa to mieszanie ras na całym świecie, poprzez wymuszanie przyjmowania milionów muzułmańskich "uchodźców", w krajach o chrześcijańskiej większości.

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com