Pensylwania

poleć serwis drukuj
Podczas spotkań...

7. Polski Salon Kulturalny filadelfijskiego oddziału Fundacji Kościuszkowskiej

09-22-2017

7. Polski Salon Kulturalny odbył się w połowie września w Newton, PA. Gospodarzami wydarzenia byli Ela i Zbyszek Chrzanowscy. Przed zgromadzoną w ich salonie publicznością zaprezentowali się Paul Krzywicki oraz utalentowana wokalistka jazzowa Gosia Julia Maj, której akompaniował Arturo Stable.

Polskie salony kulturalne są organizowane przez Fundację Kościuszkowską, aby propagować polską kulturę i wspierać artystów, którzy są nią zainteresowani bądź wykazują jakieś więzi z Polską, a także by zbierać fundusze na różne stypendia, które są fundowane przez Fundację Kościuszkowską. Ze względu na to wstęp na te wydarzenia jest płatny w postaci opłaty za bilet lub donacji. Wydarzenia odbywają się w domach ludzi, którzy wyrażają chęć przygotowania swojej posesji i ugoszczenia uczestników – wyjaśnia dr Elizabeth M. Zechenter, członek zarządu filadelfijskiego oddziału Fundacji Kościuszkowskiej.

JLS

wróć

Fotorelacje

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

W niedzielę 1 lipca odbyła się XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy. Pielgrzymka każdego roku gromadzi słuchaczy i sympatyków Radia Maryja za oceanem – w USA i Kanadzie. Tegorocznemu modlitewnemu spotkaniu w Doylestown, PA towarzyszyło hasło: „Polska miłością wskrzeszona”. Nawiązywało ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com