Pensylwania

poleć serwis drukuj

Wizytacja klasztoru paulinów w Doylestown

11-12-2020

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

Od 2 do 6 listopada odbyła się wizytacja kanoniczna Klasztoru Paulinów i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA. Zgodnie z Konstytucjami Zakonu Paulinów oraz statutami Prowincji Amerykańskiej wizytację przeprowadził o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE, Prowincjał Zakonu w USA wraz z o. Karolem Jarząbekiem OSPPE, Sekretarzem Prowincji. Wzięło w niej udział dziesięciu kapłanów, czterech braci oraz jeden kleryk, stanowiących paulińską wspólnotę w Doylestown.

Celem wizytacji było przyjrzenie się życiu wspólnotowemu oraz duszpasterskiemu zakonników. W czasie wizytacji ojciec prowincjał przeprowadził indywidualne rozmowy ze wszystkimi zakonnikami oraz pracownikami Sanktuarium. Centralnym wydarzeniem było spotkanie całej wspólnoty, tzw. kapituły domu, w czasie której ojcowie i bracia mieli możliwość przeprowadzenia wspólnej rozmowy i poruszenia ważnych zagadnień związanych z życiem i posługą w klasztorze i sanktuarium.

Czas wizytacji stanowi dobrą okazję do skorygowania ewentualnych niedociągnięć, ale przede wszystkim do umocnienia ojców i braci paulinów w ich codziennym życiu i posłudze. Cała paulińska wspólnota zakonna mocno wierzy, że przeprowadzona wizytacja prowincjalna przyniesie potrzebne umocnienie, szczególnie w trudnym czasie panującej pandemii koronawirusa (COVID-19) oraz zaowocuje w codziennej pracy duszpasterskiej wiernym oraz pielgrzymom przybywającym do Amerykańskiej Częstochowy.

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com