Pensylwania

poleć serwis drukuj

Remont w Amerykańskiej Częstochowie

11-17-2020

Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us
Fot. czestochowa.us

Drodzy Pielgrzymi i Przyjaciele Amerykańskiej Częstochowy!

Ci z Was, którzy przybywają do naszego Sanktuarium regularnie mogli zauważyć, że na początku listopada rozpoczął się u nas remont schodów i platformy przed kościołem. Być może niektórzy z Was zadają sobie pytanie, dlaczego remont, dlaczego teraz w czasie pandemii koronawirusa (COVID-19)? Potrzebę tego remontu widzieliśmy już od kilku lat. Woda ciągle niszczyła zarówno balustrady i poręcze na schodach przed kościołem jak również dostawała się do wnętrza kościoła powodując zapadanie się sufitu w korytarzach wejściowych do kaplicy dolnej oraz w salach chóru i muzeum św. Jana Pawła II, a także muzeum obrazów. Ponadto wilgoć, będąca wynikiem zalewania sufitu i ścian muzeum stanowiła zagrożenie dla obrazów, wśród których znajdują się dzieła takich malarzy jak Jan Styka, Adam Styka, Tadeusz Styka, czy Wojciech Kossak.

Przygotowania do remontu trwały przeszło rok czasu. W ramach tych przygotowań zostały zlecone prace inżynierskie, wybrano generalnego wykonawcę oraz uzyskano niezbędne pozwolenia i zgody na prowadzenie remontu.

Rozpoczęte z początkiem listopada prace są kolejnym etapem procesu, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom przybywającym do Sanktuarium, a także jest wyrazem naszej troski o dobra kultury zgromadzone w naszym muzeum.

Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za zrozumienie potrzeby tego remontu oraz wsparcie tej inicjatywy. Jeżeli chcieliby państwo jeszcze wesprzeć nasze Sanktuarium w tym przedsięwzięciu lub w innych naszych projektach, to zachęcamy do złożenia ofiary na Amerykańską Częstochowę za pomocą naszej strony internetowej: www.czestochowa.us/pl/donacja/

Bóg Zapłać!

o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE
Prowincjał Zakonu Paulinów w USA

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com