Pensylwania

poleć serwis drukuj
Na początku...

Betlejemskie Światło Pokoju w Amerykańskiej Częstochowie

12-20-2020

Chrystus jest naszym światłem, które oświeca ciemności świata i naszego życia. To światło przynagla nas do pokornego pójścia za Nim na drodze służby drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach. Z takim przesłaniem w niedzielę 13 grudnia przybyło do Amerykańskiej Częstochowy Betlejemskie Światło pokoju i nadziei.

Na początku uroczystej mszy świętej o godz. 9.30 transmitowanej online maleńki płomień światła z Betlejem wniosła Gromada Polskich Poziomek ze Wzgórza Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku, z powodu pandemii korona wirusa, niemożliwe było przekazanie światła wprost z Bazyliki Bożego Narodzenia. Na całe szczęście znalazły się osoby, które podtrzymywały Betlejemskie Światło w swoich domach przez cały ostatni rok, dzięki czemu udało się zachować głęboką i świętą symbolikę tego płomienia. Został on rozprowadzony po mszy świętej dla każdego, który pragnął zabrać go ze sobą i upiększyć jego blaskiem atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

o. Marcin Ćwierz OSPPE


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1246.html

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi sondami.

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com